خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/10 14:17:12
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

به تاسی سیره پیامبر اسلام، همدلی را در جامعه تعمیم دهیم

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به رسالت بزرگ بعثت پیامبر اکرم‌ (ص) خاطرنشان کرد: بعثت محور اصلی برادری، انسجام و اتحاد مسلمانان است.
به تاسی سیره پیامبر اسلام، همدلی را در جامعه تعمیم دهیم عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به رسالت بزرگ بعثت پیامبر اکرم‌ (ص) خاطرنشان کرد: بعثت محور اصلی برادری، انسجام و اتحاد مسلمانان است. https://cdn.icana.ir/d/019/8068.jpg به,تاسی,سیره,پیامبر,اسلام،,همدلی,را,در,جامعه,تعمیم,دهیم Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)  با اشاره به بعثت نبی اکرم (ص) به عنوان بزرگترین عید مسلمان جهان گفت: عید مبعث از اعیاد مشترک میان همه مسلمان است و نقش این عید یا سایر اعیاد مذهبی مثل عید قربان و عید فطردر حقیقت توسعه محور وحدت میان همه امت مسلمان است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس ادامه داد: پیامبر (ص) پس از بعثت دو رسالت مهم را دنبال کردند، اول ایجاد ارتباط میان مردم با خدای متعال و دوم ایجاد تعامل برادرانه مردم با یکدیگر.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس خاطر نشان کرد: رسول خدا (ص) پس از بعثت مردم را به اتحاد و همدلی ترغیب کردند و حتی دو قبیله اوس و خزرج که سال‌ها با یکدیگر در نزاع بودند را هم متحد کرده و بر جنگ‌های داخلی خاتمه دادند.

وی با بیان اینکه بعثت فرصتی است برای همدلی و تعامل بیشتر مسلمانان جهان اظهار داشت: همه مسلمان جهان باید با تاسی از آیه شریفه قرآن که می‌فرماید: "همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و از تفرقه بپرهیزید" مساله وحدت را به عنوان مبنای اصلی دین قرار دهند و در ترویج هم افزایی و همدلی بکوشند.

این نماینده مجلس اتحاد را رکن اصلی توفیق در عرصه جهانی دانست و خاطر نشان کرد: همانطور که مسلمان جهان باید وحدت داشته باشند، شایسته است که این فضای همدلی در کشور هم تعمیم داده شود.

وی با اشاره به اختلافات اخیر میان مسئولان کشور اضافه کرد: همه ما باید برگردیم به سیره پیامبر اکرم (ص) و اختلافات را کنار بگذاریم و اگر دلها ی ما لبریز از ایمان باشد این مسایل معنایی ندارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اختلاف سلیقه طبیعی است اما اگر تقوا در میان آحاد مسلمین جاری شود، همدلی وتعاملات مطلوب، تحمل در برابر ناملایمت‌ها را افزایش خواهد داد.

ابراهیمی تاکید کرد: اگر درک درستی از حقیقت بعثت نبی مکرم اسلام (ص) داشته باشیم، همه در راستای خواست خدا و منافع مردم حرکت خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet