شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/04/10 12:28:46
سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

عید مبعث فرصت همدلی و وحدت آفرینی مسلمانان جهان است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عید مبعث را مهم‌ترین عید مسلمانان جهان دانست و خاطر نشان کرد: رسول خدا (ص) این روز را مبنای وحدت و همدلی میان مسلمانان قرار داد.
عید مبعث فرصت همدلی و وحدت آفرینی مسلمانان جهان است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عید مبعث را مهم‌ترین عید مسلمانان جهان دانست و خاطر نشان کرد: رسول خدا (ص) این روز را مبنای وحدت و همدلی میان مسلمانان قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/8066.jpg عید,مبعث,فرصت,همدلی,و,وحدت,آفرینی,مسلمانان,جهان,است Icana

"سید رمضان شجاعی کیاسری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) با اشاره به عید مبعث به عنوان یکی از محورهای وحدت جوامع اسلامی گفت: عید مبعث یکی از مهمترین فرصت‌های گسترش وحدت در جهان اسلام است.

نماینده مردم ساری در مجلس ادامه داد: آنچه که تا امروز موجب پیروزی و موفقیت مسلمانان در عرصه‌های جهانی شده، وحدت و همگرایی و رسیدن به نقطه نظرات مشترک بوده است.

وی با اشاره به جنبش‌های بیداری منطقه تصریح کرد: اگر مسلمانان در این انقلاب‌های اخیر اتحاد و انسجام نداشتند، هرگز طعم پیروزی را نمی‌چشیدند.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: بعثت نبی اکرم (ص) نماد وحدت آفرینی میان مسلمانان است که با هر پوست، رنگ، ن‍ژاد و در هر گروهی با تاسی به دین خدا بر اقتدارو اتحاد هر چه بیشتر تاکید کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گسترش مکارم اخلاق را یکی از ارکان مهم بعثت نبی اکرم (ص) دانست و خاطرنشان کرد: رسول خدا (ص) فرمودند: "من برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را در میان مردم انتشار دهم"  و همه مسلمانان وظیفه دارند در فضای برادری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

وی تاکید کرد: اگرادعا می‌کنیم که مسلمانیم و به رهنودهای دین عمل می‌کنیم، باید در تعاملات روزمره از طرح اختلافات پرهیز کنیم.

شجاعی کیاسری وحدت را لازمه اداره نظام دانست و تصریح کرد: اگر از بعثت صحبت می‌کنیم تنها وحدت گرایی جهانی مطرح نیست بلکه مسئولان نظام و چهره‌های دلسوز کشور هم باید بر محور وحدت حرکت کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به برخوردهای گروه‌ های سیاسی کشور اظهار داشت: اختلاف نظروعقیده باید در راستای  پیشبرد اهداف متعالی نظام مطرح شود و نه این که فرصتی برای عقده گشایی و طرح نزاع‌های لفظی و رسانه‌ای قلمداد شود.

وی با بیان اینکه گسترش اتحاد میان مسئولان کشور خاری در چشم دشمنان است خاطر نشان کرد: چشم همه مسلمانان جهان به هدایت‌های روشنگرانه رهبر فرزانه انقلاب و وحدت گرایی در نظام جمهوری اسلامی است وهمه ما وظیفه داریم با وحدت و همدلی دشمنان اسلام را در این زمینه مایوس کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet