حلول ماه ربیع الاول
1390/04/10 12:54:47
سرویس اقتصادی
مهرداد بائوج‌لاهوتی:

ناتوانی مردم در خرید مسکن، اجاره بها را 60 درصد افزایش داده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که ناتوانی مردم برای خرید مسکن و تقاضا برای اجاره، اجاره بهای مسکن را در برخی نقاط ۶۰ درصد افزایش داده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید برای افزایش قدرت خرید مسکن مردم و همچنین کاهش تقاضا برای اجاره مسکن نرخ تسهیلات خرید مسکن را افزایش دهد.
ناتوانی مردم در خرید مسکن، اجاره بها را 60 درصد افزایش داده است عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که ناتوانی مردم برای خرید مسکن و تقاضا برای اجاره، اجاره بهای مسکن را در برخی نقاط 60 درصد افزایش داده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید برای افزایش قدرت خرید مسکن مردم و همچنین کاهش تقاضا برای اجاره مسکن نرخ تسهیلات خرید مسکن را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7127.jpg ناتوانی,مردم,در,خرید,مسکن،,اجاره,بها,را,60,درصد,افزایش,داده,است Icana

"مهرداد بائوج‌لاهوتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که باید سالانه یک میلیون واحد مسکونی برای تأمین نیاز مردم ساخته شود، تصریح کرد: زوج‌های جوان سالانه به 700 هزار واحد مسکونی نیاز دارند که اجرای طرح مسکن مهر پاسخ‌گوی این نیاز نیست.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: ناتوانی مردم برای خرید مسکن، تقاضا برای اجاره مسکن را افزایش داده است و این موضوع باعث افزایش اجاره بهای مسکن تا حدود 60 درصد شده است.

 

مسکن مهر به کمک انبوه‌سازان خصوصی، اجاره بها را کاهش می‌دهد

وی با بیان این که در 4 سال گذشته یک میلیون واحد مسکن مهر ساخته شده است، اظهار کرد: اگر امسال 200 هزار مسکن مهر ساخته شود باز هم برای تأمین نیاز مردم به مسکن، 800 هزار واحد مسکونی جدید نیاز داریم که باید برای تأمین این نیاز به انبوه‌سازان خصوصی اعتماد شود.

بائوج‌لاهوتی با بیان این که قیمت یک واحد مسکونی 100 متری در بدترین نقطه شهر تهران حداقل 100 میلیون تومان است، تصریح کرد: تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید مسکن بسیار اندک است و نمی‌تواند منبع مالی مناسبی برای متقاضیان خرید مسکن باشد.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید برای افزایش قدرت خرید مسکن مردم و همچنین کاهش تقاضا برای اجاره مسکن، نرخ تسهیلات خرید مسکن را افزایش دهد.

 

مسکن مهر از افزایش کاذب قیمت مسکن جلوگیری کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس با یادآوری این که سال 86 قیمت مسکن تا حدود 80 درصد افزایش یافت، گفت: اجرایی شدن طرح مسکن مهر در سال 86 از افزایش مجدد قیمت مسکن در کشور جلوگیری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet