ایام محرم 1398
1390/04/10 18:19:30
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مطرح کرد:

بعثت نبی اکرم مبنای اخلاق مداری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، رسالت عظیم پیامبر اکرم (ص) را در آغاز بعثت گسترش مکارم اخلاق دانست.
بعثت نبی اکرم مبنای اخلاق مداری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، رسالت عظیم پیامبر اکرم (ص) را در آغاز بعثت گسترش مکارم اخلاق دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8066.jpg بعثت,نبی,اکرم,مبنای,اخلاق,مداری Icana

"سید علی حسینی"  در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به عید مبعث به عنوان تبلور اخلاق مداری در میان مسلمانان جهان گفت: پیامبر اکرم (ص) پس از مبعوث شدن به رسالت برای اصلاح اخلاق در جامعه عصر جاهلیت تلاش بسیاری داشتند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس ادامه داد: در دوران جاهلیت جامعه بر مدار وحشی‌گری و ظلم اداره می‌شد اما رسول خدا (ص) در یک انقلاب بزرگ دلهای مردم جامعه را به هم پیوند دادند.

وی با اشاره به نقش وحدت آفرینی بعثت خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) با برقراری مساوات و برابری در میان مردم فاصله‌های طبقاتی را از بین بردند و با اشاعه تقوا به عنوان مهمترین محور فضایل اخلاقی در جامعه از هم گسیخته عصر جاهلیت وحدت و انسجام آفریدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: در حال حاضراعیاد بزرگ مذهبی مثل مبعث، همدلی مردم کشورهای اسلامی را در رسیدن به نقطه نظرات واحد بیشتر می‌کند و این مساله اقتدار مسلمانان جهان را افزایش می‌دهد.

حسینی با اشاره به جنبش‌های اخیر کشورهای اسلامی اظهار داشت: مسلمانان منطقه با توکل به خدا و توجه به اصل وحدت قیام کردند و این اتحاد اسلامی است که این کشور‌ها رابه پیروزی می‌رساند.

وی تاکید کرد: عید مبعث برای مسلمین فرصتی دوباره در جهت تجدید بیعت با آرمان‌های اسلام و پیامبر اکرم (ص) است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه همه باید بر مدار اخلاق حرکت کنند خاطرنشان کرد: مبعث انقلاب اخلاق حسنه است وهمه آحاد مردم کشور به خصوص چهره‌های شاخص نظام باید در مسیر ادب و اخلاق نیکو با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی تاکید کرد: طرح مسایل در فضای دوستانه و سعی در پوشش نقاط ضعف یکدیگر پیامی است که از عید مبعث متبادر می‌شود و وظیفه ماست که برای تحقق رهنمودهای این عید بزرگ بکوشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet