خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/10 14:25:46
سرویس استان ها
پزشکیان خبر داد:

راه‌اندازی خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی در آینده‌ای نزدیک

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان این که خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی در استان آذربایجان‌شرقی در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود، گفت: این خط قابلیت تولید سالانه دو میلیون واکسن را دارد.
راه‌اندازی خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی در آینده‌ای نزدیک نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان این که خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی در استان آذربایجان‌شرقی در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود، گفت: این خط قابلیت تولید سالانه دو میلیون واکسن را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/5283.jpg راه‌اندازی,خط,تولید,واکسن,آنفولانزای,انسانی,در,آینده‌ای,نزدیک Icana

"مسعود پزشکیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که پروژه خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی ایران در سطح خاورمیانه بی‌نظیر است، افزود: این خط تولید در حد فاصل شهرستان تبریز و مرند احداث می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی استان آذربایجان‌شرقی از سوی سازمان بهداشت جهانی حمایت شده است، تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی به‌جزء ارائه تکنولوژی تولید واکسن آنفولانزای انسانی، حدود پانصد هزار دلار هم برای ساخت این خط تولید به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی کمک کرده است.

این نماینده با بیان این که خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی استان آذربایجان‌شرقی قابلیت تولید سالانه حدود دو میلیون واکسن را دارد، گفت: این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی پیشاپیش حدود سی درصد از تولید واکسن این مجتمع را خریداری کرده است.

وی همچنین از تصویب مبلغ دو میلیارد تومان از سوی مجلس  برای تزریق جهت راه‌اندازی این پروژه در سال جاری خبر داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که با بهره‌برداری از خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی فصل تازه‌ای در رشد اقتصاد کشور و استان آذربایجان شرقی باز می‌شود، تاکید کرد: مسئولان دولتی باید برای رسیدن کشور به درجات بالای علمی تلاش دو چندان بکنند.

خط تولید واکسن آنفولانزای انسانی در زمینی به مساحت 24 هکتار با هزینه کرد ده میلیارد تومان در مدت سه سال در این مرکز به بهره‌برداری رسیده و با تولید اولیه پانصد دز واکسن آنفلونزای انسانی، سالانه از خروج 24 میلیون دلار ارز از کشور، جلوگیری می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet