ایام محرم 1398
1390/04/10 14:51:00
سرویس استان ها
سیدشریف حسینی خبر داد:

ساخت بزرگ‌ترین کارخانه MDF خاورمیانه از تفاله‌های نیشکر در خوزستان

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که بزرگ‌ترین کارخانه چوب MDF خاورمیانه از تفاله‌های نیشکر در استان خوزستان در حال احداث است، گفت: بهره‌برداری از این کارخانه باعث نجات سالانه ۲۸۰ هزار تن تفاله نیشکر و کاهش ۳۵ درصدی واردات MDF می‌شود.
ساخت بزرگ‌ترین کارخانه MDF خاورمیانه از تفاله‌های نیشکر در خوزستان نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان این که بزرگ‌ترین کارخانه چوب MDF خاورمیانه از تفاله‌های نیشکر در استان خوزستان در حال احداث است، گفت: بهره‌برداری از این کارخانه باعث نجات سالانه 280 هزار تن تفاله نیشکر و کاهش 35 درصدی واردات MDF می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8167.jpg ساخت,بزرگ‌ترین,کارخانه,MDF,خاورمیانه,از,تفاله‌های,نیشکر,در,خوزستان Icana

"سیدشریف حسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که سالانه حدود 280 هزار تن تفاله نیشکر(باگاس) در استان خوزستان سوزانده می‌شود، افزود: این در حالی است که برای سوزاندن این مقدار تفاله نیشکر سالانه حدود یک میلیارد تومان هزینه می‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که بزرگ‌ترین کارخانه MDF خاورمیانه از تفاله‌های نیشکر در استان خوزستان ساخته می‌شود، تصریح کرد: این در حالی است که تکنولوژی تبدیل تفاله نیشکر به چوب MDF در اختیار سه کشور آلمان، ترکیه و مصر بود، که با بهره‌برداری از این کارخانه، کشور ایران هم به جمع دارندگان این تکنولوژی مهم می‌پیوندد.

حسینی با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که کارخانه تولید MDF استان خوزستان طی 24 ماه ساخته بشود، افزود: این پروژه با اخذ وامی در حدود 56 میلیون یورو از بانک صنعت و معدن و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر هزارمیلیارد تومان ساخته می‌شود.

وی با بیان این که احداث کارخانه MDF استان خوزستان فواید فراوانی را برای منطقه به همراه دارد، یاد‌آور شد: این کارخانه برای حدود 350 نفر به طور مستقیم و حدود شش هزار نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان این که ساخت کارخانه MDF استان خوزستان صرفه اقتصادی بالایی را به همراه دارد، تاکید کرد: بهره‌برداری از این کارخانه علاوه بر صادرات چوب MDF به کشورهای همسایه، باعث کاهش 35 درصدی واردات این چوب به کشور می‌شود. 

پروژه کارخانه MDF استان خوزستان دارای مزایایی چون مواد اولیه بسیار ارزان نسبت به چوب، صیانت از جنگل‌ها به سبب استفاده از باگاس، جلوگیری از مشکلات زیست محیطی ناشی از سوزاندن باگاس، همجواری با کشور عراق به عنوان یکی از بازارهای هدف، برخورداری از معافیت مالیاتی به مدت 10 سال از تاریخ بهره‌برداری، جلوگیری از خروج ارز از کشور به جهت واردات و بهره‌گیری از ضایعات تولید به منظور تامین انرژی مورد نیاز کارخانه است.

تفاله نیشکر( باگاس) 34 درصد وزن ساقه نیشکر را تشکیل می‌دهد و در صنایع مختلفی هم‌چون کاغذ‌سازی کاربرد دارد.

بزرگ‌ترین کارخانه MDF خاورمیانه در 45 کیلومتری جاده خرمشهر و در سایت صنعتی امیرکبیر در زمینی به مساحت 20 هکتار احداث خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet