حلول ماه ربیع الاول
1390/04/10 17:18:50
سرویس اقتصادی
عباسعلی نورا:

اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی هزینه صادرات را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که با انتقاد از این که شتاب اجرایی شدن طرح اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی پایین است، گفت: با اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی، می‌توان شاهد صادرات گسترده محصولات نفتی با هزینه کمتر به کشورهای همسایه شرقی بود.
اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی هزینه صادرات را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که با انتقاد از این که شتاب اجرایی شدن طرح اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی پایین است، گفت: با اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی، می‌توان شاهد صادرات گسترده محصولات نفتی با هزینه کمتر به کشورهای همسایه شرقی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2885.jpg اتصال,انبار,نفت,زاهدان,به,شبکه,ریلی,هزینه,صادرات,را,کاهش,می‌دهد Icana

"عباسعلی نورا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که اتصال انبار نفتی زاهدان به شبکه ریلی کشور اقتصاد کشور را توسعه می‌دهد، تصریح کرد: یکی از علت‌های اصلی تورم بالا در استان سیستان و بلوچستان هزینه بالای حمل و نقل محصولات است که با راه اندازی این خط ریلی این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

 

لوله راه مناسب‌تری برای صادرات نفت

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات محصولات نفتی از ایران به کشورهای دیگر از طریق خطوط لوله‌ای مناسب‌تر است، در عین حال خاطرنشان ساخت: اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی کشور گام بلندی در راستای افزایش معامله‌های بین‌المللی است و با اجرایی شدن این طرح حجم صادرات ایران به کشورهای دیگر افزایش می‌یابد.

وی با یادآوری این که اکثر محموله‌های نفتی ایران با تانکر به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر می‌شود، اظهار کرد: با اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی، می‌توان شاهد صادرات گسترده محصولات نفتی با هزینه کمتر به این کشورها بود.

 

اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی شعار نماند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از این که شتاب اجرایی شدن طرح اتصال انبار نفت زاهدان به شبکه ریلی پایین است، اظهار امیدواری کرد: مسئولان اجرایی کشور با برنامه ریزی دقیق این طرح را با سرعت هرجه تمام اجرایی کنند و اجازه ندهند این طرح در حد شعار باقی بماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet