خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/11 11:34:54
سرویس اجتماعی
اقتخاری:

برخورد جدی با معلمانی که دانش‌آموزان را تنبیه بدنی می‌کنند، ضروری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در آئین‌نامه اجرائی مدارس بر ضرورت برخورد جدی با معلمانی که دانش‌آموزان را تنبیه می‌کنند تاکید شده است، گفت: ما قوانین خوبی داریم اما یا در مرحله اجرا دچار مشکل است و یا برخی از معلمان و مدارس از آن تخطی می‌کنند.
برخورد جدی با معلمانی که دانش‌آموزان را تنبیه بدنی می‌کنند، ضروری است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در آئین‌نامه اجرائی مدارس بر ضرورت برخورد جدی با معلمانی که دانش‌آموزان را تنبیه می‌کنند تاکید شده است، گفت: ما قوانین خوبی داریم اما یا در مرحله اجرا دچار مشکل است و یا برخی از معلمان و مدارس از آن تخطی می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/1484.jpg برخورد,جدی,با,معلمانی,که,دانش‌آموزان,را,تنبیه,بدنی,می‌کنند،,ضروری,است Icana

"لاله افتخاری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با بیان اینکه خلاء قانونی برای برخورد با معلمانی که دانش‌آموزان را تنبیه بدنی می‌کنند نداریم، اظهار کرد: این‌گونه موارد در آیین‌نامه انضباطی مدارس به خوبی دیده شده است که باید از سوی همه کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند اجرا شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما قوانین خوبی داریم اما یا در مرحله اجرا دچار مشکل است و یا برخی از معلمان و مدارس از آن تخطی می‌کنند و ضروری است که اگر حتی از میان یک میلیون معلم یک نفر از قانون سر پیچی کند با آنها برخورد شود.

عضو هیئت رییسه فراکسیون زنان مجلس، تاکید کرد: معلمان ما باید تهذیب نفس داشته باشند و در ابتدا درس اخلاق به دانش‌آموزان بدهند، از سوی دیگر آموزش و پرورش نیز باید در ارزیابی و بررسی علمکرد خود، از فرهنگیان نیز مسئله اخلاق را در نظر بگیرد.

فیلم‌های قدیمی و تازه منتشره در اینترنت تنبیه دانش آموزان در مدارس را به تصویر کشیده است؛ که ریشه بسیاری از جنایات جوانان مجرم را به خشونت‌های علیه آنان در دوران کودکی نشان می‌دهد، این در حالی است که طبق ماده ۷۷آیین‌نامه اجرایی مدارس، تنبیه بدنی مطلقا ممنوع است و اگردانش‌آموزی مرتکب خطایی شود باید ابتدا به او تذکر شفاهی فردی داد، سپستذکر شفاهی جمعی، در مرحله بعد تذکر کتبی به خانواده و در آخرین مرحلهتعویض مدرسه.

مرگ یک دانش‌آموز در نیک‌شهر سیستان و بلوچستان در اثر تنبیه معلم‌اش، کتک زدن کودکان خردسال در استخر توسط معلم شنا و وادار کردن دو هم‌کلاس به سیلی زدن به یکدیگر از سوی معلم، اخباری بودند که از سال گذشته تاکنون به طورسراسری در رسانه‌ها منتشر شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet