ایام محرم 1398
1390/04/10 17:40:25
سرویس سیاسی
در دیدار با نخست وزیر آذربایجان عنوان کرد

تاکید لاریجانی بر حل مسئله قره باغ از طریق مذاکره

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر حل موضوع قره باغ از طریق مذاکره تاکید کرد.
تاکید لاریجانی بر حل مسئله قره باغ از طریق مذاکره رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر حل موضوع قره باغ از طریق مذاکره تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8286.jpg تاکید,لاریجانی,بر,حل,مسئله,قره,باغ,از,طریق,مذاکره Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" عصر امروز ـ جمعه 10 تیر ماه ـ در دیدار "آرتور راسی زاده" گفت: ایران و آذربایجان دو کشور با ریشه های عمیق فرهنگی هستند و هم گذشته این دو کشور و هم شرایط فعلی اقتضا می کند این دو بیشتر به هم وصل بشوند.

وی در پاسخ به اظهارات راسی زاده که مسئله قره باغ را بزرگترین و اصلی ترین موضوع جمهوری آذربایجان دانسته و گفته بود ما بابت موضع جمهوری اسلامی ایران در به رسمیت شناختن تمامیت ارضی آذربایجان تشکر می کنیم، اظهار داشت: تجربه نشان می دهد که ورود قدرت های بزرگ درمنطقه مشکلاتی را ایجاد کرده است که به جای حل مسئله، این مشکلات را به میدانی برای دستیابی به منافع خود تبدیل می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مناقشه قره باغ تصریح کرد: در موردمسئله قره باغ موضع ایران دفاع ازتمامیت ارضی آذربایجان است و استراتژی ما این است که مصلحت آذربایجان را در حفظ تمامیت ارضی اش در نظر بگیریم.

لاریجانی ادامه داد: به نظر می رسد با یک صحبت منطقه ای موضوع قابل حل باشد اما چارچوب های بین المللی تا امروز نشان داده است که ظرفیت هضم این موضوع را ندارد.

لاریجانی پس از این دیدار در ضیافت شام "ضیا عسگراوف" معاون اول رئیس مجلس آذربایجان شرکت خواهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet