ایام محرم 1398
1390/04/11 09:00:21
سرویس سیاسی

حضور فراکسیون مستعفی پارلمان بحرین در جلسات گفتگوی ملی

فراکسیون مستعفی وفاق در پارلمان بحرین اعلام کرد به رغم وجود انتقادات، در جلسات گفتگوی ملی مطرح شده از سوی پادشاه این کشور شرکت می‌کند.
حضور فراکسیون مستعفی پارلمان بحرین در جلسات گفتگوی ملی فراکسیون مستعفی وفاق در پارلمان بحرین اعلام کرد به رغم وجود انتقادات، در جلسات گفتگوی ملی مطرح شده از سوی پادشاه این کشور شرکت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/445.jpg حضور,فراکسیون,مستعفی,پارلمان,بحرین,در,جلسات,گفتگوی,ملی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه العربیه، فراکسیون وفاق بزرگترین فراکسیون شیعیان در پارلمان بحرین و مخالف دولت است. 18 نماینده فراکسیون وفاق در فوریه گذشته در اعتراض به سرکوب معترضین از سمت خود استعفا داده بودند.
قرار است جلسات گفت وگوی ملی در بحرین با مشارکت احزاب و شخصیت های سیاسی و غیر سیاسی از امروزشنبه آغاز شود.
فراکسیون مستعفی بحرین درخواست هایی مبنی بر لزوم تشکیل کابینه از طریق پارلمان منتخب از سوی مردم را مطرح و اعلام کرد در صورتی که ببیند گفتگوی ملی مسیر خود را به درستی طی نمی کند از جلسات گفتگو، خارج خواهد شد.
"حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین چندی پیش و بعد از اعتراضات چندماهه برای رفع تبعیض میان شیعیان و اهل تسنن، " خلیفه الظهرانی " رئیس مجلس نمایندگان را به عنوان رئیس کمیته گفتگوی ملی تعیین کرد.
بحرین از چند ماه پیش تاکنون با موجی از اعتراضات برای مطالبه اصلاحات عمیق سیاسی روبه رو است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet