ایام محرم 1398
1390/04/13 10:59:06
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

هرگونه حمایت از اهالی فرهنگ و هنر قدم مثبتی در جهت اعتلاء فرهنگ جامعه است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت انجام اقدامات حمایتی از اهالی فرهنگ و هنر از جمله تشکیل صندوق بیمه فرهنگ و هنر تاکید و خاطرنشان کرد: هرگونه حمایت از اهالی فرهنگ و هنر قدم مثبتی در جهت اعتلاء فرهنگ جامعه است و پیگیری آن به طور جدی گام مهمی از جانب دولت محسوب می‌شود.
هرگونه حمایت از اهالی فرهنگ و هنر قدم مثبتی در جهت اعتلاء فرهنگ جامعه است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت انجام اقدامات حمایتی از اهالی فرهنگ و هنر از جمله تشکیل صندوق بیمه فرهنگ و هنر تاکید و خاطرنشان کرد: هرگونه حمایت از اهالی فرهنگ و هنر قدم مثبتی در جهت اعتلاء فرهنگ جامعه است و پیگیری آن به طور جدی گام مهمی از جانب دولت محسوب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1462.jpg هرگونه,حمایت,از,اهالی,فرهنگ,و,هنر,قدم,مثبتی,در,جهت,اعتلاء,فرهنگ,جامعه,است Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به مصوبات اخیر شورای عالی سینما و حضور رئیس جکهور در این شورا، گفت: حضور رئیس جمهور در شورای عالی سینما نشان از اهمیت و توجه شخص ایشان به مسائل فرهنگی و امور حوزه سینما است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تشکیل صندوق بیمه فرهنگ و هنر مصوب سومین جلسه شورای عالی سینما تاکید کرد: هرگونه حمایت از اهالی فرهنگ و هنر قدم مثبتی در جهت اعتلا فرهنگ جامعه است و پیگیری آن به طور جدی گام مهمی از جانب دولت محسوب می‌شود.

جعفری در خصوص حمایت از تولید و نمایش آثار هنری از محل یارانه‌های اختصاص داده شده به حوزه سینما خاطر نشان کرد: سینما به عنوان یک صنعت مستقل دارای ابعاد متفاوتی است که در کنار بعد فرهنگی آن توجه و ضرورت استقلال بعد اقتصادی آن نیز ضروری است.

وی ادامه داد: سینما و تولید آثار در آن نباید به بخش یارانه‌ها وابستگی پیدا کند وتقویت بخش خصوصی و واگذاری قسمت‌هایی از حوزه سینما به منظور تقویت و استقلال اقتصاد آن ضروری است.

در سومین جلسه شورای عالی سینما به ریاست شخص رییس جمهور، مقرر شد مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده فعالیت های سینمایی و هنری طبق قوانین سازمان نظام مالیاتی کشور از سوی سینماگران و تهیه کنندگان پرداخت شود و در مقابل از محل یارانه های اختصاص یافته به حوزه سینما در بودجه سال 90 از ساخت و نمایش آثار هنری حمایت شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet