ایام محرم 1398
1390/04/11 09:59:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان:‏

عقد قرارداد با روسیه برای راکتور جدید بدون مناقصه قانونی نیست‎ ‎

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تصمیم برای عقد قرارداد جدید با روسیه درباره راکتور هسته ای گفت: اینکه مستقیما و ‏بدون مناقصه چنین پروژه‌های سنگین و میلیاردی واگذار می شود وجاهت حقوقی ندارد‏‎. ‎
عقد قرارداد با روسیه برای راکتور جدید بدون مناقصه قانونی نیست‎ ‎ رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تصمیم برای عقد قرارداد جدید با روسیه درباره راکتور هسته ای گفت: اینکه مستقیما و ‏بدون مناقصه چنین پروژه‌های سنگین و میلیاردی واگذار می شود وجاهت حقوقی ندارد‏‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/328.jpg عقد,قرارداد,با,روسیه,برای,راکتور,جدید,بدون,مناقصه,قانونی,نیست‎,‎ Icana

حمیدرضا کاتوزیان در گفتگو با مهر، با بیان اینکه اخباری از تصمیم برای عقد قرارداد جدید راکتور هسته ای نیروگاهی با روسیه شنیده شده است، گفت: با توجه به اتفاقاتی که نیروگاههای هسته ای دنیا می افتد و به لحاظ فنی طرح مسئله ساخت نیروگاههای اتمی جدید موضوعی است که باید تجزیه و تحلیل جامع و دقیقی نسبت به آن صورت گیرد.

وی ادامه داد: مشخص نیست از نظر مالی و ایمنی ساخت این نیروگاهها مناسب باشد، بحث مطالعه ایمنی این نیروگاهها حتما باید در دستورکار مسئولان کشور قرار گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: بستن قرارداد با کشور یا شرکتی که هنوز پروژه قبلی را به اتمام نرسانده و در قرارداد قبلی هم با مشکلات زیاد و موانع بزرگی ما را روبه رو کرده، مشخص نیست کار درستی باشد.

کاتوزیان با بیان اینکه در بحث نیروگاهها در حال وابسته شدن به تکنولوژی شرقی هستیم، گفت: این موضوعی است که باید مطالعه شود که آیا باید از تکنولوژی شرقی در ساخت همه نیروگاهها استفاده شود؟ به نظر می رسد این قراردادها باید از طریق اعلام مناقصه های بین المللی انجام شود.

وی گفت: اینکه مستقیما و بدون مناقصه چنین پروژه های سنگین و میلیاردی واگذار می شود وجاهت حقوقی ندارد و این نوع قراردادها باید با مجلس شورای اسلامی درمیان گذاشته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet