ایام محرم 1398
1390/04/11 10:17:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرج:‏

انتقال تونلی آب سد کرج به تهران، اکوسیستم جاده چالوس را تهدید می‌کند ‏

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس گفت: سالانه سطح آبخوان‌های کرج یک متر و ۷۵ سانتی‌متر افت می‌کند‎. ‎
انتقال تونلی آب سد کرج به تهران، اکوسیستم جاده چالوس را تهدید می‌کند ‏ نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس گفت: سالانه سطح آبخوان‌های کرج یک متر و 75 سانتی‌متر افت می‌کند‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/490.jpg انتقال,تونلی,آب,سد,کرج,به,تهران،,اکوسیستم,جاده,چالوس,را,تهدید,می‌کند,‏ Icana

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که حق آبه کرج از منابع آب سد امیر کبیر کرج یک متر مکعب در ثانیه است، گفت: در جلسات اخیر وزارت نیرو این حق آبه نیز از کرج گرفته شده است.

وی افزود: طرح انتقال تونلی آب سد کرج به تهران با وجود همه مخالفت‌ها و اعتراض‌ها به دلیل تاثیر نامطلوب این طرح بر محیط زیست کرج و چالوس، مجددا آغاز شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با مقایسه عکس‌های چند دهه پیش منطقه چالوس با عکس‌های فعلی میزان بی‌توجهی و خسارات وارده بر این منطقه به خوبی مشهود است و با اجرایی شدن این طرح، به طور قطع کل اکو سیستم جاده چالوس و کشاورزی منطقه با تهدید جدی روربرو می‌شود.

آجرلو ادامه داد: در حال حاضر کرج با افت سالانه آبخوان‌ها به میزان یک متر و 75 سانتی متر مواجه است که این مساله میزان بحرانی بودن وضعیت آب در کرج رابه خوبی نشان می‌دهد.

وی افزود: شور شدن منابع زیرزمینی آب در استان از دیگر پیامدهای عمده بحران آب در منطقه است.

نماینده مردم کرج در پایان انتقال تونلی آب سد کرج به تهران را عاملی بسیار مهم در تسریع روند افت سطح آبخوان‌ها در کرج اعلام کرد و گفت: علاوه بر این مقوله، فضاهای گردشگری طبیعی نیز در کرج بعد از مدتی از بین می‌رود و فقط نتایج نامطلوب این انتقال آب برای این شهرستان می‌ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet