ایام محرم 1398
1390/04/11 10:25:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی مطهری:‏

حرف رییس‌جمهور درباره خط قرمز بودن کابینه، منطقی نیست‎ ‎

نظام و گروه‌های سیاسی و مردم خیر رئیس‌جمهور را می‌خواهند و تلاش می‌‎کنند ایشان را از یک جریان فکری و رفتاری غلط جدا ‏کنند/ خط قرمز باید قانون و آرمان های انقلاب اسلامی باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامی متوجه عضوی از کابینه است باید مانند ‏دیگران احضار و بازجویی شود و رئیس جمهور نباید مقاومت کند. مطابق قانون اساسی همه آحاد ملت حتی مقام رهبری در برابر ‏قانون یکسان اند‎.‎
حرف رییس‌جمهور درباره خط قرمز بودن کابینه، منطقی نیست‎ ‎ نظام و گروه‌های سیاسی و مردم خیر رئیس‌جمهور را می‌خواهند و تلاش می‌‎کنند ایشان را از یک جریان فکری و رفتاری غلط جدا ‏کنند/ خط قرمز باید قانون و آرمان های انقلاب اسلامی باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامی متوجه عضوی از کابینه است باید مانند ‏دیگران احضار و بازجویی شود و رئیس جمهور نباید مقاومت کند. مطابق قانون اساسی همه آحاد ملت حتی مقام رهبری در برابر ‏قانون یکسان اند‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2151.jpg حرف,رییس‌جمهور,درباره,خط,قرمز,بودن,کابینه،,منطقی,نیست‎,‎ Icana

محمود احمدی نژاد رییس جمهور، در پایان جلسه روز چهارشنبه این هفته هیأت دولت، پیرامون برخی اتفاقات هفته اخیر همچون بازداشت برخی اطرافیان خود و نیز مسائل فیمابین دولت و مجلس واکنش نشان داد.

در این باره علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به چند سوال تابناک پاسخ داد:

 

آقای رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود به دستگیری ها و بازجویی های برخی اطرافیان خود اعتراض کردند، آیا شما این اعتراض را وارد می دانید؟

ایشان گفتند: «این حرکت سیاسی است و برای فشار به دولت انجام می شود.» به نظر من این قضاوت درست نیست و ناشی از بدبینی ایشان به دستگاه قضای کشور و دشمن پنداری دیگران است. در ماجرای مرحوم کردان هم ایشان می گفتند این یک کار سیاسی است، در حالی که یک کار کاملا ارزشی بود. نظام و گروه های سیاسی و مردم خیر رئیس جمهور را می خواهند و تلاش می کنند ایشان را از یک جریان فکری و رفتاری غلط جدا کنند. در نهایت آقای احمدی نژاد باید میان آرمان های انقلاب اسلامی و آرمان های آقای مشایی یکی را انتخاب کند. مثلا انقلاب اسلامی به دنبال احیای تمدن بزرگ اسلامی است و آقای مشایی به دنبال بازگشت به ایران باستان است. این دو با هم قابل جمع نیستند. یا درباره آزادی های اجتماعی، آقای مشایی متمایل به آزادیهای غربی است.

 

رئیس جمهور گفتند: «اتهامات فراوانی از قول افراد دستگیر شده زده شد و برخی از اشکالات در این دستگیری ها وجود داشت که من به رئیس قوه قضاییه اعلام کردم»، نظرتان در این باره چیست؟

ممکن است این ایراد ایشان وارد باشد ولی مسئله این است که چرا آقای رئیس جمهور در موارد مشابهی که قبلا درباره مخالفان دولت رخ داد به عنوان مدعی العموم اعتراض نکردند و فقط درباره دوستان خود اعتراض می کنند. دیدم که آقای جوانفکر هم به زندانی شدن آقای امیری فر اعتراض کرده است. این اعتراض شاید وارد باشد، اما چرا آقای جوانفکر تا کنون به موارد مشابه در مورد مخالفان دولت اعتراض نکرده است؟

 

آقای احمدی نژاد کابینه خود را خط قرمز خود اعلام کردند، آیا این حرف منطقی است؟

خیر، منطقی نیست. خط قرمز باید قانون و آرمان های انقلاب اسلامی باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامی متوجه عضوی از کابینه است باید مانند دیگران احضار و بازجویی شود و رئیس جمهور نباید مقاومت کند. مطابق قانون اساسی همه آحاد ملت حتی مقام رهبری در برابر قانون یکسان اند. آقای احمدی نژاد گفته اند: «در واقع کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می زند.» اولا نظام جمهوری اسلامی چنان ریشه دار است که آسیبی به کشور وارد نمی شود و ثانیا این حرف آقای رئیس جمهور با حرفی که دو هفته پیش گفتند متناقض است. ایشان گفته بودند: «همه در برابر قانون یکسان اند و من تنها رئیس جمهوری هستم که اعلام کرده ام اگر اتهامی متوجه نزدیکان من شود باید با آن برخورد شود.» به هر حال همه باید در مقابل قانون خاضع باشیم و اگر جایی احساس کنیم اغراض شخصی دخالت دارد و حق قوه ای ضایع می شود، باید به رهبری که طبق قانون اساسی تنظیم کننده روابط میان قوا هستند مراجعه کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet