ایام محرم 1398
1390/04/11 10:50:00
سرویس فرهنگی
اولیا با اشاره به درگذشت امام جمعه یزد:

حجت‌الاسلام صدوقی در تمامی جریان‌های انقلاب حضور جدی و موثری داشت

نماینده مردم یزد درگذشت امام جمعه این شهر را ضایعه‌ای بسیار تلخ خواند و با اشاره به اینکه وی در تمامی صحنه‌های اجتماعی و سیاسی همراه پدر (شهید محراب، آیت ‌الله صدوقی) بود، خاطر نشان ساخت: ایشان سعی می‌کردند تا آنجا که در توان دارد، در خدمت انقلاب، نظام، اهداف امام و مقام معظم رهبری انجام باشند.
حجت‌الاسلام صدوقی در تمامی جریان‌های انقلاب حضور جدی و موثری داشت نماینده مردم یزد درگذشت امام جمعه این شهر را ضایعه‌ای بسیار تلخ خواند و با اشاره به اینکه وی در تمامی صحنه‌های اجتماعی و سیاسی همراه پدر (شهید محراب، آیت ‌الله صدوقی) بود، خاطر نشان ساخت: ایشان سعی می‌کردند تا آنجا که در توان دارد، در خدمت انقلاب، نظام، اهداف امام و مقام معظم رهبری انجام باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/8250.jpg حجت‌الاسلام,صدوقی,در,تمامی,جریان‌های,انقلاب,حضور,جدی,و,موثری,داشت Icana

"علی اکبر اولیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با ابراز تاسف از فوت "حجت الاسلام محمدعلی صدوقی" امام جمعه یزد، گفت: ایشان تا دوهفته پیش نماز جمعه یزد را ادا می‌کرد و این ضایعه بسیار تلخ، غیرمنتظره و غیرقابل پیش‌بینی بود که همه را شوکه کرد و من این ضایعه را به مقام معظم رهبری، جامعه روحانیت و مردم استان یزد تسلیت می‌گویم.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس با اشاره به اینکه حجت الاسلام صدوقی در محضر آیت‌الله صدوقی و در مکتب ایشان بزرگ شد،‌ افزود: ایشان واجد بسیاری از ویژگی‌های پدر بزرگوار خویش که روحانی بزرگ و برجسته‌ای بودند و همواره در تمام صحنه‌های اجتماعی و سیاسی از قبل انقلاب حضور داشتند، بودند و به نوعی یاور و همراه پدر بودند که در تمامی جریان‌های انقلاب حضور جدی و موثری داشتند.

وی با بیان اینکه ایشان ارتباط نزدیکی با بیت حضرت امام داشتند، اضافه کرد: حجت‌‌الاسلام صدوقی قبل از انقلاب در تمامی صحنه‌های اجتماعی و سیاسی همراه پدر بود، در اوج نهضت اسلامی علاوه بر فعالیت‌هایی که در کسوت روحانیت انجام می‌داد، پابه‌پای حضرت امام بودند و حتی در سفر امام به ایران نیز ایشان را به عنوان نماینده پدرشان همراهی کردند که این حرکت بسیار معنادار بود؛ ضمن آنکه در همه صحنه‌های انقلاب هم شانه پدر و مرحوم حاج احمد آقا خمینی حضور داشتند.

اولیا به سابقه فعالیت‌های حجت‌‌الاسلام صدوقی اشاره کرد و گفت: ایشان در انتخابات میان‌دوره‌ای دوره اول مجلس شورای اسلامی، بعد از شهید پاک‌نژاد، نماینده مردم یزد شدند و در دوره چهارم نیز از تهران نمایندگی مردم را برعهده داشتند؛ معاون رییس قوه قضاییه و معاون حقوق و پارلمانی رییس جمهور بودند و در همه این حالات مسوولیت امام جمعه یزد را بعد از مرحوم آیت‌الله خاتمی نیز برعهده داشتند.

عضو کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه حجت‌‌الاسلام صدوقی در همه صحنه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی در استان یزد حضور جدی و موثری داشت، اظهار کرد: ایشان سعی می‌کردند تا آنجا که در توان دارد، در خدمت انقلاب، نظام، اهداف امام و مقام معظم رهبری انجام وظیفه کند و این نقش بسیار بارز بود و قاطبه روحانیت به این فعالیت‌ها اذعان داشته و دارند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس در انتها اضافه کرد: خلاء حجت‌‌الاسلام صدوقی بسیار عظیم است که امیدواریم خداوند به فضل خود، به نحو شایسته‌ای آن را جبران کند و راه شهید آیت‌الله صدوقی و ایشان که از یاران و همرزمان امام بودند، همواره با کسانی که در این مسیر حرکت دارند و به این اهداف اعتقاد دارند، تداوم ببخشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی به دنبال یک بیماری ناگهانی، صبح امروز دار فانی را وداع گفت.وی تنها فرزند ذکور شهید محراب، آیت ‌الله صدوقی بود و پس از پدر به مدت 23 سال امامت جمعه یزد را بر عهده داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet