ایام محرم 1398
1390/04/12 14:03:45
سرویس سیاسی

نگاهی به انتخابات پارلمانی تایلند

انتخابات پارلمانی تایلند در حالی امروز یکشنبه برگزار شود که اصلاح قانون اساسی، این انتخابات را از دیگر انتخابات‌های پارلمانی تایلند متمایز می‌کند.
نگاهی به انتخابات پارلمانی تایلند انتخابات پارلمانی تایلند در حالی امروز یکشنبه برگزار شود که اصلاح قانون اساسی، این انتخابات را از دیگر انتخابات‌های پارلمانی تایلند متمایز می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/233.jpg نگاهی,به,انتخابات,پارلمانی,تایلند Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری رسمی چین (شینهوا)، اصلاحات اعمال شده از سوی پارلمان تایلند بر قوانین اساسی این کشور درفوریه سال 2011، تغییرات جالب توجهی را از جمله محدودیت اختیارات مجلس برای به تصویب رساندن معاهدات خارجی، تغییر سیستم انتخاباتی از حزبی به مستقل و افزایش تعداد نمایندگان از 480 نفر به 500 نماینده به همراه داشت.
درانتخابات پارلمانی سال 2007 تایلند واجدین شرایط برای شرکت در این انتخابات در هر حوزه انتخابیه یک تا سه نماینده مورد نظر خود را انتخاب می کردند اما در انتخابات کنونی تایلند، رای دهندگان تنها می توانند یک نامزد را انتخاب کنند.
157 حوزه رای گیری در سراسر تایلند برای برگزاری انتخابات پارلمانی دوره گذشته مستقر بود اما هم اکنون برای برگزاری انتخابات سال جاری پارلمانی 375 حوزه رای گیری برای حضور مردم تعیین شده است.
بر اساس بخش دیگری ازاصلاحات اعمال شده بر قانون اساسی تایلند تعداد همه نمایندگان 500 نفر در نظر گفته شده است که 375 نفر از آنها به طور مستقیم انتخاب شده و 125 نفر دیگر نیز از میان لیست احزاب انتخاب شده و وارد پارلمان می شوند.
نتایج نظرسنجی های انجام شده درباره نتایج انتخابات پارلمانی هفته آینده تایلند از پیروزی بزرگترین حزب مخالف حاضر در پارلمان این کشور به رهبری "ینگلوک شیناواتارا" خواهر نخست وزیر اسبق این کشور خبر می دهد.
هم اکنون حزب دموکرات  به رهبری "آبهیست وجاجیوا" دولت تایلند را در دست گرفته است.
"تاکسین شیناواتارا" نخست وزیر سابق تایلند بود که به دلیل کودتای نظامی از سمتش خلع شد.
پیش از این، ۱۸ کودتای نظامی در تایلند انجام شده است.
تاکسین، نخست وزیر اسبق تایلند که به فساد مالی و تعدی به قانون متهم بود با کودتای نظامی برای خروج از قدرت در این کشور مواجه شده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet