خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/11 12:00:30
سرویس فرهنگی
جلالیان:

تقویت بخش فرهنگی امور بین‌الملل وزارت خارجه باید با جدیت پیگیری شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فرهنگی بین جمهوری اسلامی و سایر کشورها خصوصا کشورهای اسلامی، خاطر نشان کرد: وزارت امور خارجه باید با تقویت حوزه فرهنگی بخش امور بین الملل و فعال ساختن این بخش بیش از پیش تعاملات فرهنگی ایران را گسترش و توسعه دهد.
تقویت بخش فرهنگی امور بین‌الملل وزارت خارجه باید با جدیت پیگیری شود عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فرهنگی بین جمهوری اسلامی و سایر کشورها خصوصا کشورهای اسلامی، خاطر نشان کرد: وزارت امور خارجه باید با تقویت حوزه فرهنگی بخش امور بین الملل و فعال ساختن این بخش بیش از پیش تعاملات فرهنگی ایران را گسترش و توسعه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/2821.jpg تقویت,بخش,فرهنگی,امور,بین‌الملل,وزارت,خارجه,باید,با,جدیت,پیگیری,شود Icana

"عسگر جلالیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به زمینه‌های فرهنگی مشترک ایران و مصر به عنوان دو کشور مسلمان و دارای تمدن فرهنگی کهن، گفت: کشور مصر دارای اهمیت و تاثیرگذاری زیادی در بین کشور‌های اسلامی بوده و هست اما متاسفانه در رژیم گذشته حاکم بر مصر چون دولت‌ها، دست نشانده آمریکا بودند روابط دیپلماسی و فرهنگی مناسبی بین جمهوری اسلامی و مصر به وجود نیامده بود.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خوشحالی به خاطر فروپاشی رژیم دیکتاتور مصر گفت: با فروپاشی رژیم دست نشانده مصر فرصت برقراری ارتباطات مختلف از جمله تعاملات فرهنگی بین دو کشور فراهم شده است و تمایل هر دو طرف برای برقراری ارتباط تاثیر مناسبی بر ایجاد دیپلماسی فرهنگی در بین دو کشور خواهد داشت.

جلالیان برقراری تعاملات فرهنگی در بین کشورهایی با زمینه‌های مذهبی، تاریخی مشترک را گام مهمی در اعتلای فرهنگ هر دو جامعه عنوان و تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید با تقویت حوزه فرهنگی بخش امور بین الملل و فعال ساختن این بخش بیش از پیش تعاملات فرهنگی کشور با سایرکشورها را گسترش و توسعه دهد.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط با کشور تازه تحول یافته مصر باید به جد از طریق وزارت امور خارجه پیگیری شود و هیئت‌هایی از جانب ما نیز پس از رفع موانع سیاسی و دیپلماسی به این کشور اعزام گردد تا هر دو طرف در اثر این تعاملات ارتقا فرهنگی مناسبی را در کشور‌هایشان شاهد باشند.

ایران قصد دارد هفته فیلم مصر در تهران برگزار کند که در همین راستا هیأتی از هنرمندان و سینماگران مصری با سفر به ایران در این برنامه مشارکت خواهند داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet