ایام محرم 1398
1390/04/11 12:29:10
سرویس فرهنگی
تابش با اشاره به درگذشت امام جمعه یزد:

تدبیر حجت‌‌الاسلام صدوقی مانع بروز عارضه‌های سوء سیاسی در یزد ‌شد

نماینده مردم اردکان در مجلس، امام جمعه یزد را از نظر تدبیر و عقلانیت در حد کمال توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: ایشان با هماهنگی و هم‌فکری مسوولین استان یزد امورات مربوط به انقلاب و نظام را به گونه‌ای پیش می‌بردند که مانع ایجاد هرگونه عارضه سوء سیاسی در یزد شوند.
تدبیر حجت‌‌الاسلام صدوقی مانع بروز عارضه‌های سوء سیاسی در یزد ‌شد نماینده مردم اردکان در مجلس، امام جمعه یزد را از نظر تدبیر و عقلانیت در حد کمال توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: ایشان با هماهنگی و هم‌فکری مسوولین استان یزد امورات مربوط به انقلاب و نظام را به گونه‌ای پیش می‌بردند که مانع ایجاد هرگونه عارضه سوء سیاسی در یزد شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/8265.jpg تدبیر,حجت‌‌الاسلام,صدوقی,مانع,بروز,عارضه‌های,سوء,سیاسی,در,یزد,‌شد Icana

"محمدرضا تابش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با تسلیت درگذشت "حجت‌‌الاسلام محمدعلی صدوقی" امام جمعه یزد، گفت: ایشان عالمی مجاهد و انسانی وارسته و مردم‌دار بود که در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با اینکه در سنین جوانی بود، امورات مربوط به پدر را به خوبی و با کفایت اداره می‌کرد و در زمانی که آیت‌الله صدوقی واسطه تبادل پیام‌های امام از محل تبعید به کشور بود، ساماندهی این کار توسط حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی انجام می‌شد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس با اشاره به سابقه فعالیت‌های امام جمعه یزد گفت: ایشان در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در دوره‌های اول و سوم نمایندگی مردم یزد را برعهده داشتند؛ ‌ضمن آنکه بعد از درگذشت مرحوم آیت‌الله خاتمی و در دوران زعامت 22 ساله خود بر استان یزد به عنوان نماینده ولی فقیه، باعث کارهای خیر و ماندگاری در سطح استان یزد بودند.

وی ادامه داد: ایشان از نظر تدبیر و عقلانیت نیز در حد کمال بود و به همراه تمام مسوولین استان یزد در کمال هماهنگی و هم فکری، به‌گونه‌ای امورات مربوط به انقلاب و نظام را پیش می‌بردند که هیچ‌گاه استان دچار حادثه و عارضه سوء سیاسی نشد و اینها نشات گرفته از تدبیر و خردمندی این مرد فرزانه بود.

تابش با اشاره به برخی فعالیت‌های مردمی امام جمعه یزد اضافه کرد: بسیاری از مدارس علمیه، موسسات خیریه، بیمارستان‌ها و واحدهای تولیدی ثمره تلاش این عالم مجاهد و خوش‌فکر است و ایشان همانند پدر مرحوم خویش، یار و مددکار آسیب دیدگان حوادث و بلایای طبیعی در استان یزد و حتی استان‌های مجاور بودند و از اولین کسانی بودند که به یاری مردم مظلوم سیل‌زده و یا زلزله‌زده در استان‌های مجاور می‌شتافتند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه حجت‌الاسلام صدوقی به امورات دینی پایبند بود، اظهار کرد: این فرد آنقدر به مسائل و امورات دینی از جمله رسیدگی به والدین پایبند بود و نهایت اهتمام را نسبت به والدین بزرگوار خود داشت که روز وفات ایشان مصادف است با سالگرد شهادت آیت‌الله صدوقی به سال شمسی و درگذشت والده مکرمشان به سال قمری و این نشان‌دهنده ارتباط تنکاتنگ روحی و معنوی میان این شخص با والدین خود بود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس خبر داد: امروز بعدازظهر جنازه ایشان از تهران به یزد حمل می‌شود و فردا صبح (یک‌شنبه، ‌12 تیر) از محل مصلای نماز جمعه یزد در مسجد ملا اسماعیل به طرف مسجدی که پدربزرگوار ایشان احداث کردند و امام جماعت این مسجد بودند، در کنار قبر مطهر آیت‌الله صدوقی به خاک سپرده خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی به دنبال یک بیماری ناگهانی، صبح امروز دار فانی را وداع گفت.وی تنها فرزند ذکور شهید محراب، آیت ‌الله صدوقی بود و پس از پدر به مدت 23 سال امامت جمعه یزد را بر عهده داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet