ایام محرم 1398
1390/04/12 16:10:56
سرویس اقتصادی
غفوری‌فرد بایسته‌های مدیر بودن در وزارت نفت را تشریح کرد

نقش‌راهبردی وزیر نفت در افزایش ثروت کشور و تقویت دیپلماسی انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که مدیریت وزارت نفت از جنبه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی اهمیت دارد، گفت: با مدیریت دقیق و تخصصی و اجرای طرح‌های ازدیاد برداشت، ضریب بازیافت میدان‌های نفتی افزایش می‌یابد و به ثروت و درآمدهای کشور افزوده می‌شود؛ همچنین مدیریت راهبردی و در راستای تقویت روابط دیپلماتیک انرِژی، جایگاه ایران در سطح بین‌المللی را ارتقا می‌دهد.
نقش‌راهبردی وزیر نفت در افزایش ثروت کشور و تقویت دیپلماسی انرژی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که مدیریت وزارت نفت از جنبه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی اهمیت دارد، گفت: با مدیریت دقیق و تخصصی و اجرای طرح‌های ازدیاد برداشت، ضریب بازیافت میدان‌های نفتی افزایش می‌یابد و به ثروت و درآمدهای کشور افزوده می‌شود؛ همچنین مدیریت راهبردی و در راستای تقویت روابط دیپلماتیک انرِژی، جایگاه ایران در سطح بین‌المللی را ارتقا می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/8317.jpg نقش‌راهبردی,وزیر,نفت,در,افزایش,ثروت,کشور,و,تقویت,دیپلماسی,انرژی Icana

"حسن غفوری‌فرد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که بحث ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو منتفی شده است، تصریح کرد: به احتمال فراوان "محمد علی‌آبادی" گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای مدیریت در وزارت نفت است.

 

علی‌آبادی گزینه احتمالی رئیس‌جمهوری برای وزارت نفت

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که نمایندگان مردم در مجلس یک بار به علی‌آبادی به عنوان گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای مدیریت در وزارت نیرو رأی اعتماد نداده‌اند، افزود: این موضوع هیچ تأثیری در رأی نمایندگان برای اعتماد به وی برای مدیریت در وزارت نیرو ندارد.

وی با بیان این که مدیریت در وزارت نفت بسیار سخت‌تر از مدیریت در وزارتخانه‌های دیگر است، اظهار کرد: با توجه به این که بحث نفت در کشور ما از نظر فنی، سیاسی، امنیتی، بین‌المللی و اقتصادی گستردگی فراوانی دارد، مدیریت در وزارت نفت کار بسیار سختی است.

 

افزایش ثروت کشور با اجرای طرح‌های افزایش ضریب بازیافت نفت

غفوری‌فرد با بیان این که حجم ذخایر نفت ایران را حدود 155 میلیارد بشکه و حجم ذخایر گازی را حدود 33 تریلیون مترمکعب اعلام کرد.

وی همچنین حجم ذخایر درجای نفت و میعانات گازی (هیدروکربور مایع) ایران را حدود 700 میلیارد بشکه و ضریب کنونی بازیافت میدان‌های نفتی کشورمان را حدود 26 درصد برآورد کرد.

این عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: اگر با مدیریت دقیق و تخصصی و اجرای طرح‌های ازدیاد برداشت، ضریب بازیافت میدان‌های نفتی یک درصد افزایش یابد؛ هفت میلیارد بشکه به حجم ذخایر نفتی کشور افزوده می‌شود که با فرض بهای 100 دلار برای هر بشکه نفت، حدود 700 میلیارد به دلار درآمد‌های کشور اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: در عین حال اگر در اثر تولید غیرصیانتی یک درصد از ضریب بازیافت تولید نفت کاسته شود، حدود 700 میلیارد دلار درآمد از دست داده‌ایم.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: ایران یکی از کشورهای مهم صادرکننده نفت خام در جهان به شمار می‌رود و با کشورهای مختلفی رابطه انرژی دارد؛ از این رو وزیر نفت افزون بر ضرورت داشتن تخصص، باید به مسائل بین‌المللی آشنایی داشته باشد.

وابستگی 70 درصدی بودجه به نفت

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که بیش از 70 درصد از بودجه سالانه کشور به شکل مستقیم و غیرمستقیم به نفت وابسته است، اظهار کرد: اقتصاد کشور تا حدود زیادی به نفت وابسته است و مدیریت در وزارت نفت افزون بر مسائل سیاسی و تخصصی به مسائل اقتصادی هم وابسته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet