ایام محرم 1398
1390/04/11 12:24:07
سرویس اقتصادی
تأمینی لیچائی:

رسیدن به خودکفایی در تولید برنج غیر ممکن نیست

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه نهایت نیاز کشور به برنج در حدود ۳ میلیون تن در سال است، گفت: نزدیک به ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن از این مقدار در حال حاضر به دست کشاورزان داخلی تولید می‌شود و رسیدن به خودکفایی در تولید برنج که نیازمند افزایش تولید ۷۰۰هزار تن برنج در سال است، امری غیر ممکن برای کشاورزان ما نیست.
رسیدن به خودکفایی در تولید برنج غیر ممکن نیست نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه نهایت نیاز کشور به برنج در حدود 3 میلیون تن در سال است، گفت: نزدیک به 2میلیون و 300هزار تن از این مقدار در حال حاضر به دست کشاورزان داخلی تولید می‌شود و رسیدن به خودکفایی در تولید برنج که نیازمند افزایش تولید 700هزار تن برنج در سال است، امری غیر ممکن برای کشاورزان ما نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/6959.jpg رسیدن,به,خودکفایی,در,تولید,برنج,غیر,ممکن,نیست Icana

"حسن تأمینی لیچائی"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) خواستار برنامه ریزی دولت برای رسیدن به خودکفایی در تولید برنج شد و افزود: جلوگیری از واردات بی‌رویه برنج در فصل برداشت و برنامه ریزی برای ایجاد امنیت شغلی شالیکاران رسیدن به خودکفایی در تولید برنج را تسریع می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تا خودکفایی در تولید برنج تنها به تولید 700 هزار تن برنج در سال نیاز داریم که این امر با تدوین بسته حمایتی از شالیکاران و سیاست گذاری برای افزایش تولید برنج ممکن خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد داد برای تشویق کشاورزان به تولید برنج، دولت از سیستم خرید تضمینی برنج استفاده کند، تا با ایجاد امنیت خاطر برای کشاورزان آنان را به سمت برنامه‌ریزی بلند مدت برای سرمایه گذاری در بخش تولید برنج و مکانیزه کردن سیستم‌های کاشت برنج سوق دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet