هدر موبایل
1390/04/11 12:03:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان خانه ملت: ‏

تا حصول اطمینان از ضریب امنیتی، نیروگاه بوشهر افتتاح نمی‌شود

نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه افزایش ضریب امنیتی نیروگاه بوشهر عامل به تعویق افتادن افتتاح این نیروگاه است، اظهار ‏داشتند: مجلس تا حصول اطمینان از ضریب امنیتی نیروگاه بوشهر اجازه افتتاح این نیروگاه را نخواهد داد.‏
تا حصول اطمینان از ضریب امنیتی، نیروگاه بوشهر افتتاح نمی‌شود نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه افزایش ضریب امنیتی نیروگاه بوشهر عامل به تعویق افتادن افتتاح این نیروگاه است، اظهار ‏داشتند: مجلس تا حصول اطمینان از ضریب امنیتی نیروگاه بوشهر اجازه افتتاح این نیروگاه را نخواهد داد.‏ https://cdn.icana.ir/d/019/2579.jpg تا,حصول,اطمینان,از,ضریب,امنیتی،,نیروگاه,بوشهر,افتتاح,نمی‌شود Icana

افزایش ایمنی نیروگاه بوشهر عامل به تعویق افتادن افتتاح نیروگاه

در همین ارتباط عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،افزایش ضریب ایمنی،تا بالاترین سطح ممکن را عامل تعویق افتتاح نیروگاه اتمی بوشهر دانست.

پرویز سروری نماینده شهرهای تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:زمانی که اقدامات فنی برای آماده سازی نیروگاه اتمی بوشهر در حال انجام بود،مشکلی در راکتور نیروگاه به وجود آمد که با توجه به اهمیت موضوع، مسئولان مربوطه تصمیم گرفتند به منظور افزایش ضریب ایمنی،افتتاح نیروگاه به تعویق بیفتد.

وی با اشاره به ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی به کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد:مسئولان سازمان انرژی اتمی،اعلام کردند که می توان در زمانبندی اعلام شده کار نیروگاه را به سرانجام رساند؛اما با توجه به اهمیت ملاحظات ایمنی،بهتر است مسائل ایمنی به طور کامل لحاظ شود،سپس نیروگاه آغاز به فعالیت کند.

 

افتتاح نیروگاه بوشهر در گرو ایمنی مطلوب

همچنین در ادامه عضو کمیته بررسی وضعیت نیروگاه بوشهر،علت تعویق در بهره برداری از نیروگاه بوشهر را انجام تست های لازم برای حصول اطمینان از ایمنی مطلوب تاسیسات نیروگاه دانست.

غلامعلی میگلی نژاد،نماینده مجلس شورای اسلامی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت:اعضای کمیته بررسی وضعیت نیروگاه بوشهر،هفته گذشته عازم بوشهر شدند تا ضمن بازدید از نیروگاه،در جریان مسائل فنی و اقدامات انجام شده درجهت ارتقای ایمنی نیروگاه قرار گیرند.

وی ضمن ابراز رضایت از روند اقدامات انجام گرفته در نیروگاه بوشهر،عنوان کرد:علت تعویق افتتاح نیروگاه بوشهر،انجام تست های لازم برای حصول اطمینان از ایمنی مطلوب تاسیسات نیروگاه است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ابراز امیدواری کرد؛نیروگاه اتمی بوشهر ظرف 2 تا 3 ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد:تا زمانی که از ضریب امنیت نیروگاه بوشهر اطمینان حاصل نشود،افتتاح این نیروگاه به تعویق خواهد افتاد.

 

نظارت دقیق کمیسیون امنیت ملی بر افزایش ضریب امنیت نیروگاه بوشهر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در ادامه با اشاره به حادثه نیروگاه" فوکو شیمای"ژاپن گفت:برای جلوگیری از تکرار حوادث اینچنینی،باید ضریب ایمنی نیروگاه بوشهر را تا حد امکان بالا برد، که در این میان کمیسیون امنیت ملی نظارت دقیقی را در این زمینه اعمال می دارد.

فاطمه آلیا،نماینده تهران درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: درآخرین جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس که با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد،به بررسی دلایل عدم افتتاح نیروگاه بوشهر در موعد مقرر پرداختیم که از مهمترین آنها می توان به لزوم بالارفتن ضریب ایمنی نیروگاه اشاره کرد.

وی به حادثه نیروگاه اتمی ژاپن اشاره کرد و افزود:مسئولان مربوطه با بررسی این اتفاق تصمیم گرفتند قبل از شروع به کار نیروگاه بوشهر،مسائل فنی و بحث ایمنی را در اولویت کاری قرار دهند تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

آلیا ادامه داد:درحال حاضر تست هایی برای بالا بردن ضریب ایمنی نیروگاه بوشهر درحال انجام است که پس از حصول اطمینان از ایمنی مطلوب،نیروگاه به فعالیت خواهد پرداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet