ایام محرم 1398
1390/04/11 12:15:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز:‏

با ادغام وزارت‌های صنایع و بازرگانی تعرفه‌ها در بازار تنظیم می‌شود‎ ‎

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ادغام وزارت‌خانه‌های صنایع و بازرگانی تحت عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و ‏وزارتخانه‌های رفاه و کار به تایید مجلس رسیده است و پس از این تاییدیه، لازم است که شرح وظایف آن‌ها مشخص شود‎. ‎
با ادغام وزارت‌های صنایع و بازرگانی تعرفه‌ها در بازار تنظیم می‌شود‎ ‎ دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ادغام وزارت‌خانه‌های صنایع و بازرگانی تحت عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و ‏وزارتخانه‌های رفاه و کار به تایید مجلس رسیده است و پس از این تاییدیه، لازم است که شرح وظایف آن‌ها مشخص شود‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/1583.jpg با,ادغام,وزارت‌های,صنایع,و,بازرگانی,تعرفه‌ها,در,بازار,تنظیم,می‌شود‎,‎ Icana

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به انجام کارهای کارشناسی درباره ادغام وزارت نفت و نیرو، دولت و مجلس به این نتیجه رسیدند که این ادغام صورت نگیرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس تصریح‌ کرد: بر اساس ماده 53 برنامه پنجم توسعه، مجلس دولت را مکلف کرد که تعداد وزارتخانه‌ها از 21 به 17 وزارت برسد و طبیعی است ما نیز به دنبال این بودیم که تعداد وزارتخانه‌ها کاهش یابد و بدنه دولت کوچک‌تر شود.

وی عنوان‌کرد: اولین وزارتخانه ادغام شده وزارت راه و شهرسازی است و پس از آن وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی، رفاه و کار و تعاون ادغام شدند و در واقع 7 وزارتخانه به سه وزارتخانه تبدیل شد.

حسینی گفت: با تشکیل وزارت ورزش و جوانان نیز به نظر می‌رسد که تعداد وزارتخانه‌ها به 17 وزارت رسیده است. امیدواریم با مشخص شدن شرح وظایف و انتخاب وزیر و رای اعتماد مجلس به وزرا، وزارتخانه‌های جدید کار خود را آغاز کنند.

وی با مثبت ارزیابی کردن تشکیل وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و رفاه و کار و تعاون، خاطرنشان‌ کرد: در وزارت صنایع و بازرگانی در زمینه تعرفه‌های واردات تصمیم‌گیری دوگانه‌ای وجود داشت. با توجه به این‌که وزارت صنایع متولی بخش صنعت کشور بود بازار با توجه به تعرفه‌ها به خوبی کنترل نمی‌شد اما امروز با این ادغام تصمیم گیرنده یک نفر خواهد بود و افزایش‌ و کاهش‌ها در بازار تنظیم می‌شود.

نماینده اهواز در مجلس در خصوص ادغام وزارت رفاه و کار و تعاون هم گفت: با ادغام این وزارتخانه‌ها در آینده به مشکلات مربوط به اشتغال و رفاه کارکنان دولت و کارگران که زیر نظر این وزارت هستند، توجه می‌شود.

حسینی در ادامه درباره کارخانه خودروسازی خوزستان افزود: تمام کارهای اولیه این پروژه انجام شده و توافق‌نامه آن از سوی وزارت صنایع و بنیاد تعاون سپاه به امضا رسیده است و زمین این پروژه آماده تحویل است.

وی بیان ‌کرد: قرار است که 80 درصد اعتبارات این پروژه از طریق تسهیلات و مابقی اعتبارات نیز از طریق آورده سرمایه‌گذار تامین شود. با مشخص شدن وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet