ایام محرم 1398
1390/04/11 12:49:18
سرویس فرهنگی
طاهری با استقبال از حضور استادان حوزه‌ علمیه در اتاق فکر مجموعه‌های تلویزیونی:

حضور متخصصین امور مذهبی در تولید مجموعه‌های تلویزیونی مانع تحریف دین می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از دعوت معاون سیما از استادان حوزه‌های علمیه برای حضور در اتاق فکر مجموعه‌های تلویزیونی، تاکید کرد: حضور متخصصین حوزه علمیه در برنامه ریزی و تدوین برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی از تحریف دین جلوگیری می‌کند.
حضور متخصصین امور مذهبی در تولید مجموعه‌های تلویزیونی مانع تحریف دین می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از دعوت معاون سیما از استادان حوزه‌های علمیه برای حضور در اتاق فکر مجموعه‌های تلویزیونی، تاکید کرد: حضور متخصصین حوزه علمیه در برنامه ریزی و تدوین برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی از تحریف دین جلوگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1814.jpg حضور,متخصصین,امور,مذهبی,در,تولید,مجموعه‌های,تلویزیونی,مانع,تحریف,دین,می‌شود Icana

"سیدعلی طاهری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با تاکید بر لزوم استفاده از افراد متخصص در تدوین و تولید برنامه‌های تخصصی، گفت: زمانی که در پی تدوین و تولید برنامه‌های در خصوص فیزیک و یا علوم طبیعی و پزشکی هستیم حتما از افراد، دانشمندا و پزشکان متخصص استفاده می‌کنیم اما در تدوین برنامه‌هایی مربوط به امور دینی و مذهبی متاسفانه جدیت و پیگیری در این خصوص دیده نمی‌شد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تولید برنامه‌ها و یا مجموعه‌های تلویزیونی حول محور امور ماورالطبیعه را نیازمند حضور و اعمال نظر پررنگ و قطعی متخصصان امور دینی و افراد دارای صلاحیت علمی از حوزه علمیه دانست و افزود: حضور متخصصین حوزه علمیه در برنامه‌ریزی و تدوین برنامه‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی از جمله مجموعه‌هایی با محوریت ماوراءالطبیعه مانع اعمال برداشت‌های شخصی افراد در مورد مذهب و امور ماوراءالطبیعه می‌شود و از تحریف دین جلوگیری می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: تا به امروز نیز گاهی در پایان برنامه‌های مربوط به امور ماورالطبیعه ذکر می‌شد که در تدوین و تهیه این برنامه از متخصصین حوزه علمیه نیز کمک گرفته شده است اما حضور مستقیم افراد از حوزه علمیه در اتاق‌های فکر نتیجه بخش‌تر و مثمر ثمر‌تر خواهد بود.

طاهری بر اهمیت حفظ سلامت و صحت تفکرات مذهبی و دیدگاه‌های دینی جامعه تاکید و خاطر نشان کرد: برنامه‌های تلویزیونی دارای تاثیرگذاری بسیار بالایی است به همین دلیل باید دقت زیادی در تدوین آن‌ها باشد.

معاون رئیس سازمان صدا و سیما در امور سیما از استادان حوزه‌های علمیه برای حضور موثر در اتاق فکر مجموعه‌های تلویزیونی دعوت کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet