ایام محرم 1398
1390/04/11 12:33:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:‏

نمایندگان با فرار از دام تبعیض، تصمیم‌های ملی هدفمند اتخاذ کنند‎ ‎

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ نمایندگان مجلس باید با ایجاد فرصت های برابر و فرار از افتادن در دام تبعیض ‏های ناموجه، تصمیم های ملی هدفمند اتخاذ کنند‎.‎
نمایندگان با فرار از دام تبعیض، تصمیم‌های ملی هدفمند اتخاذ کنند‎ ‎ عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ نمایندگان مجلس باید با ایجاد فرصت های برابر و فرار از افتادن در دام تبعیض ‏های ناموجه، تصمیم های ملی هدفمند اتخاذ کنند‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/73.jpg نمایندگان,با,فرار,از,دام,تبعیض،,تصمیم‌های,ملی,هدفمند,اتخاذ,کنند‎,‎ Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این سئوال که آیا شما موافق ارائه طرح دوفوریتی حذف مدرک کارشناسی ارشد از شرایط ثبت نامی انتخابات مجلس نهم از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس هستید؟ اظهار داشت: نباید طرح‌ها و لوایح مجلس چنان دچار قبض و بسط شوند که از کارشناسی لازم برخوردار نباشند.

نماینده مردم میاندوآب با اشاره به رد استفساریه مجلس شورای اسلامی در خصوص ثبت‌نام نمایندگان لیسانسیه مجلس از سوی شورای نگهبان گفت : ارائه طرح هایی که منفعت طیف یا گروه خاصی را دنبال کند خلاف اصول قانون اساسی ، شرع ، عقل ، دین ، اخلاق و علم است.

محبی‌نیا محتوای این استفساریه را که شرایط نامزدی نمایندگان دوره کنونی با مدرک کارشناسی در انتخابات آتی را فراهم می‌کرد،یادآور شد و افزود: ورود به این عرصه و تفکر محدودیت‌آفرینی برای دیگران را عاقلانه و عادلانه نمی‌دانم.

وی با اشاره به ارتقای سطح مدرک داوطلبان نامزدی در انتخابات به کارشناسی ارشد در مصوبات اخیر مجلس خاطرنشان کرد: تخصصی بخشی به نهادهایی که عامل پیاده شدن سیاستگذاری های عمومی هستند امری مقبول و پذیرفته است.

 

دفاع از طرحهای تبعیض آفرین میسور نیست

عضو هیات رییسه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اگر نیات و رویکردها در ارائه طرح ها و لوایح به علت امتیاز بخشی و قائل شدن منفعتی برای طیف یا گروهی خاص باشد تبعیض بوده و دفاع از آن میسور نیست.

محبی‌نیا خاطرنشان کرد : تخصص گرایی و انفکاک ساختاری نباید به قدری از نیازهای عمومی جامعه فاصله داشته باشد که ذائقه مردم را تلخ کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ارائه طرح دوفوریتی برای بازگشت سطح مدرک نامزدهای انتخابات به کارشناسی به شان و جایگاه مجلس نزد افکار عمومی آسیب نمی رساند؟ نیز تصریح کرد: معتقدم ارائه طرح ها و لوایحی که یک موضوع ثابت را هدف می گیرد نباید به قدری شور باشد که آشپز هم بفهمد شور شده است و از طرف دیگر بی نمک هم نباید باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet