ایام محرم 1398
1390/04/11 16:08:54
سرویس اقتصادی
موسوی‌جرف با مناسب خواندن سیاست‌های بانک مرکزی در کاهش قیمت ارز؛

کاهش قیمت نفت، ارز را ارزان‌تر کرد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که در زورهای گذشته بهای جهانی نفت‌خام کم شده و به دنبال آن قیمت ارز در بازار داخلی کاهش پیدا کرده است، گفت: سیاست‌های بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز در بازار بسیار مناسب بود و مسئولان این بانک توانستند از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار جلوگیری کنند.
کاهش قیمت نفت، ارز را ارزان‌تر کرد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که در زورهای گذشته بهای جهانی نفت‌خام کم شده و به دنبال آن قیمت ارز در بازار داخلی کاهش پیدا کرده است، گفت: سیاست‌های بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز در بازار بسیار مناسب بود و مسئولان این بانک توانستند از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار جلوگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/7841.jpg کاهش,قیمت,نفت،,ارز,را,ارزان‌تر,کرد Icana

"سیدعلی موسوی‌جرف" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که نوسان قیمت نفت در جهان، تأثیر مستقیمی بر قیمت ارز در بازار داخلی دارد، تصریح کرد: در روزهای گذشته قیمت جهان نفت کم شده و بر همین اساس قیمت ارز هم در بازار داخلی کاهش پیدا کرده است.

 

سیاست مناسب بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که در هفته‌های اخیر اختلاف قیمت ارز میان بازار آزاد و بانک زیاد شده بود، افزود: مسئولان بانک مرکزی با افزایش قیمت ارز در بانک این اختلاف قیمت را کاهش دادند و پس از از بین رفتن اختلاف قیمت ارز میان بازار و بانک قیمت آن را به مرور زمان کاهش دادند.

وی با یادآوری این که عده‌ای از کارشناسان در هفته‌های اخیر بر این باور بودند که قیمت دلار در بازار تا مرز 1500 تومان هم افزایش می‌یابد، اظهار کرد: سیاست‌های بانک مرکزی برای کنترل قیمت ارز در بازاز بسیار مناسب بود و مسئولان این بانک توانستند از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار جلوگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با افزایش اختلاف قیمت ارز میان بازار آزاد و بانک حوزه صادرات و واردات کشور با مشکل روبه‌رو شده بود که خوشبختانه مسئولان بانک مرکزی با تدابیر مناسب و از بین بردن اختلاف قیمت ارز میان بازار آزاد و بانک گام مناسبی را در راستای حمایت از این بخش برداشتند.

به گزارش خانه ملت، بانک مرکزی صبح امروز (شنبه 11 خرداد)، هر دلار آمریکا را در بانک ملی به نرخ 10 هزار و638 ریال عرضه کرد که این رقم پنجشنبه هفته گذشته 10 هزار و 671 ریال بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet