ایام محرم 1398
1390/04/11 13:00:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی عباسپور:‏

احمدی‌نژاد خود را مرجع تشخیص قانون خوب یا بد می‌داند‎ ‎

تعامل و پاسخگوی وزرای رییس جمهور بهتر از خود او است/متاسفانه از رییس جمهور چنین تعاملی ندیدیم/رییس جمهور مصوبات ‏مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد انتقاد و اعتراض قرار می دهد و خود را مرجع تشخیص قانون خوب یا بد می داند‏‎.‎
احمدی‌نژاد خود را مرجع تشخیص قانون خوب یا بد می‌داند‎ ‎ تعامل و پاسخگوی وزرای رییس جمهور بهتر از خود او است/متاسفانه از رییس جمهور چنین تعاملی ندیدیم/رییس جمهور مصوبات ‏مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد انتقاد و اعتراض قرار می دهد و خود را مرجع تشخیص قانون خوب یا بد می داند‏‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/987.jpg احمدی‌نژاد,خود,را,مرجع,تشخیص,قانون,خوب,یا,بد,می‌داند‎,‎ Icana

نماینده تهران گفت: تعامل و پاسخگوی وزرای رییس جمهوری بهتر از خود رییس جمهور است.

علی عباسپور تهرانی در گفت و گو با ایلنا تصریح کرد: تعامل وزرا به خصوص در کمیسیون آموزش و تحقیقات بسیار خوب است. یعنی هر زمان که ما از آقای حاجی بابایی یا دانشجو سوالی داشتیم در کمیسیون حاضر شدند و پاسخگو بودند اما متاسفانه از رییس جمهور چنین تعاملی ندیدیم.

وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد هم باید تعاملش را با مجلس افزایش دهد، گفت: در حال حاضر تعامل دولت با مجلس تعامل تنگاتنگی نیست در حالی که توقع ارتباط و تعال تنگاتنگ داریم.

این نماینده تهران در ادامه اظهار داشت: رییس جمهور مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد انتقاد و اعتراض قرار می دهد و خود را مرجع تشخیص قانون خوب یا بد و یا درست و نادرست می داند.

عباسپور با تاکید بر اینکه دولت حق تفسیر قانون را ندارد، افزود: دولت در جایگاهی نیست که تشخیص دهد کدام قانون درست یا غلط و یا خوب یا بد است. دولت حق و مهم تر از آن اختیار تشخیص اینکه کدام قانون مطابق و یا مخالف قانون اساسی و شرع است، را نیز ندارد.

وی تصریح کرد: اگر اینطور باشد وظیفه شورای نگهبان چیست؟ اگر رییس جمهور اختیار دارد همه چیز را تشخیص دهد چرا شورایی به نام شورای نگهبان وجود دارد؟

وی با اشاره به اینکه تفسیر قانون از وظایف شورای نگهبان است، خاطرنشان کرد: هر آنچه شورای نگهبان آن را تایید کند ، رییس جمهور موظف به اجرای آن است و رییس جمهور هم در جایگاه تشخیص نیست.

این نماینده مجلس معتقد است که در برخی موارد قوانین مصوب مجلس نیز دچار نقص هایی است اما در این شرایط هم دولت نمی تواند بگوید به دلیل اینکه فلان قانون نقص دارد آن را اجرا نمی کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet