خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/11 13:40:22
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی تاکید کرد:

بخش خصوصی رغبتی برای خرید شرکت‌های توزیع برق ندارد

رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تا امروز تقریبا هیچ یک از شرکت‌های توزیع برق به بخش خصوصی واگذار نشده است، از بی رغبتی بخش خصوصی به خرید شرکت‌های توزیع برق خبر داد و گفت: به علت شفاف نبودن وضعیت فروش برق به این شرکت‌ها و همینطور نامشخص بودن چگونگی فروش برق به مشترکان، بخش خصوصی تمایلی به خرید شرکت‌های توزیع برق ندارد.
بخش خصوصی رغبتی برای خرید شرکت‌های توزیع برق ندارد رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تا امروز تقریبا هیچ یک از شرکت‌های توزیع برق به بخش خصوصی واگذار نشده است، از بی رغبتی بخش خصوصی به خرید شرکت‌های توزیع برق خبر داد و گفت: به علت شفاف نبودن وضعیت فروش برق به این شرکت‌ها و همینطور نامشخص بودن چگونگی فروش برق به مشترکان، بخش خصوصی تمایلی به خرید شرکت‌های توزیع برق ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/4600.jpg بخش,خصوصی,رغبتی,برای,خرید,شرکت‌های,توزیع,برق,ندارد Icana

"حسین امیری خامکانی"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از استقبال سرد بخش خصوصی برای خرید شرکت‌های توزیع برق خبر داد و گفت: تاکنون تقریبا هیچ یک از شرکت‌های توزیع برق واگذار نشده‌اند.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در روند واگذاری شرکت‌های توزیع برق به بخش خصوصی کوتاهی شده است و نگرانی های بخش خصوصی برای خرید این شرکت‎‌ها برطرف نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بخش خصوصی تصویر شفافی از چگونگی خرید و توزیع برق پس از واگذاری شرکت‌های توزع برق ندارد، تأکید کرد: بر اساس سیاست‌های اجرایی قانون اصل 44، واگذاری شرکت‌های توزیع برق و ایجاد بستر مناسب برای فروش این شرکت‌ها وظیفه دولت است و باید هرچه سریعتر با رفع نگرانی های بخش خصوصی برای واگذاری این شرکت‌ها اقدام شود.

رئیس کمیته برق و انرژی های نوین کمیسیون انرژی همچنین افزود: به دلیل اهمیتی که برای موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی و اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی قائل هستیم، حتما موضوع واگذاری شرکت‌های توزیع برق را در کمیسیون انرژی پیگیری می‌کنیم.

شرکت‌های توزیع برق از جمله شرکت‌هایی هستند که طبق قانون اصل ۴۴باید از طریق بورس و یا مزایده به بخش خصوصی واگذار شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet