هدر موبایل
1390/04/12 09:14:40
سرویس فرهنگی
جعفری در ارزیابی طرح اذان تا اذان اکران فیلم‌ها در ماه رمضان:

طرح اذان تا اذان به پویایی اقتصاد سینما کمک می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی اجرای طرح اذان تا اذان در سینماهای کشور در ایام ماه مبارک رمضان را برای پویایی اقتصاد سینما مفید ارزیابی کرد و تاکید کرد: در اجرای این طرح باید فیلم‌هایی انتخاب شوند که علاوه بر تطابق با فضای معنوی این ماه، بهره‌وری اقتصادی نیز برای سینماها داشته باشند.
طرح اذان تا اذان به پویایی اقتصاد سینما کمک می‌کند عضو کمیسیون فرهنگی اجرای طرح اذان تا اذان در سینماهای کشور در ایام ماه مبارک رمضان را برای پویایی اقتصاد سینما مفید ارزیابی کرد و تاکید کرد: در اجرای این طرح باید فیلم‌هایی انتخاب شوند که علاوه بر تطابق با فضای معنوی این ماه، بهره‌وری اقتصادی نیز برای سینماها داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/7340.jpg طرح,اذان,تا,اذان,به,پویایی,اقتصاد,سینما,کمک,می‌کند Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) در ارزیابی طرح اذان تا اذان که در ماه مبارک رمضان در سینماها اجرا می‌شود،‌ گفت: این طرح می‌تواند برای اقتصاد سینما مفید باشد؛ مشروط بر اینکه با نیروی انتطامی و سایر دستگاه‌های مرتبط هماهنگی‌هایی انجام شود تا در نیمه شب مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس درخصوص ویژگی فیلم‌های حاضر در این طرح توضیح داد: اگر در انتخاب فیلم‌ها دقت شود، می‌تواند طرح خوبی باشد و بهتر است متولیان این طرح به سراغ فیلم‌های معناگرا و بامعنویت بروند و یا فیلم‌هایی که مضامین اجتماعی، خانوادگی و مذهبی دارد، ‌انتخاب شود و یا اگر هم طنز است، بازتاب منفی نداشته باشد.

وی اظهار کرد: اگر در ارزیابی طرح اذان تا اذان به نتیجه رسیدند که محاسنی دارد و قرار شد ادامه پیدا کند، باید فیلم‌های این طرح با توجه به فضای معنوی این ماه انتخاب شود و فضایی درست شود که بتوان با رعایت برخی مسائل، از آن استفاده فرهنگی و اقتصادی کرد و فیلم‌هایی که با شرایط نظام و جامعه عناد دارند و فیلم‌های مساله‌دار هستند، نمایش داده نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: اجرای این طرح از دو سال پیش شروع شده و البته ارزیابی دقیقی هم از آن به کمیسیون فرهنگی مجلس داده نشده که ما بدانیم بازتاب آن چه بوده است؛ به نظر من باید یک ارزیابی از دو سال اجرای این طرح را به کمیسیون فرهنگی بدهند تا معایب و محاسن آن مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با تاکید بر پویایی اقتصاد سینما در طرح اذان تا اذان، ‌اظهار کرد: این طرح فضایی برای اقتصاد سینما به وجود می‌آورد و پویایی آن را در پی دارد؛ ‌البته پارسال برخی مشکلات وجود داشت که اکران‌ها تا دیروقت طول می‌کشید و مشکلاتی را به وجود آورد؛ اما اگر فیلم‌هایی با مضامین اجتماعی و مذهبی را نشان دهند که مخاطب خودش را دارد، کسانی که قصد درست ناهنجاری داشته باشند، برای دیدن این فیلم‌ها نمی‌روند.

جعفری با اعلام حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس از این طرح گفت: پارسال که این طرح در کمیسیون بررسی شد، اگرچه مخالف و موافق داشت و کمیسیون رسما اظهار نظر نکرد، اما نظرمخالفی نداشت و اعضای کمیسیون عمدتا نظر موافق داشتند.

در طرح اذان تا اذان که در ماه رمضان در سینماها اجرا می‌شود، سینماهای حاضر در این طرح در طول روز تعطیل هستند و اکران خود را از اذان مغرب تا پیش از اذان صبح ادامه خواهند داد و فیلمهای جدید و قدیمی سینما در آن به نمایش درمی‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet