هدر موبایل
1390/04/11 13:41:13
سرویس فرهنگی
اخوان در ارزیابی تدوین لایحه امنیت زنان در خانواده:

سازوکارهای قانونی برای حفظ امنیت زنان در خانواده باید تسهیل شود

عضو فراکسیون زنان مجلس با استقبال از تدوین لایحه حفظ امنیت زنان در خانواده، گفت: مهم‌ترین مسئله در تدوین این لایحه باید این باشد که زنان به راحتی به حقوق مسلم خود از جمله امنیت دست پیدا کنند و برای تحقق آن زمان و انرژی بی‌حد و حصری را در دادگاه‌ها هدر ندهند.
سازوکارهای قانونی برای حفظ امنیت زنان در خانواده باید تسهیل شود عضو فراکسیون زنان مجلس با استقبال از تدوین لایحه حفظ امنیت زنان در خانواده، گفت: مهم‌ترین مسئله در تدوین این لایحه باید این باشد که زنان به راحتی به حقوق مسلم خود از جمله امنیت دست پیدا کنند و برای تحقق آن زمان و انرژی بی‌حد و حصری را در دادگاه‌ها هدر ندهند. https://cdn.icana.ir/d/019/7409.jpg سازوکارهای,قانونی,برای,حفظ,امنیت,زنان,در,خانواده,باید,تسهیل,شود Icana

"نیره اخوان بیطرف" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به تدوین لایحه امنیت زنان در خانواده، حفظ امنیت زنان در خانواده را از تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: تدوین این لایحه با توجه به فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم جلوگیری از بی‌عدالتی‌ها در ارتباطات خانوادگی زن و مرد و ضرورت رفع ظلم از زنان در عرصه خانواده در مواردی که مردان فاقد تربیت دینی هستند و ممکن است همسران و دختران خود را قربانی اعمال خشونت کنند، ضروری بود و باید به جد پیگیری شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مواردی که باید در این لایحه لحاظ شود، تاکید کرد: هنوز لایحه در اختیار فراکسیون زنان قرار نگرفته است اما به شخصه مهم‌ترین مسئله را در تدوین این قانون طبق فرمایشات مقام معظم رهبری لزوم تسهیل دست‌یابی زنان به امنیت در خانواده و آسان بودن پیگیری قانونی برای مقابله با خشونتی که ممکن است بر علیه آنان اعمال شود می‌دانم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر لزوم تسهیل تحقق و دست‌یابی زنان به امنیت در خانواده خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی دست یابی زنان به حقوق مسلمشان پروسه‌ای زمان‌بر و طاقت‌فرسا می‌شود و امیدواریم سازوکار قانونی برای تسهیل دست‌یابی و حفظ امنیت زنان و کرامت قانونی و دینی آن‌ها در خانواده در این لایحه دیده شده باشد.

اخوان تاکید کرد: انتظ‌ار داریم سازوکار قانونی برخورد با مواردی از قبیل تحکم، عصبانیت و اعمال خشونت علیه زن در این لایحه لحاظ شده باشد.

پس از فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم جلوگیری از بی‌عدالتی‌ها در ارتباطات خانوادگی زن و مرد و ضرورت رفع ظلم از زنان در عرصه خانواده از طریق راهکارهای قانونی، مرکز امور زنان و خانواده لایحه‌ای تحت عنوان امنیت زنان در خانواده را تنظیم و به هیئت دولت ارائه کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet