حلول ماه ربیع الاول
1390/04/11 14:40:46
سرویس اقتصادی
عبدالرضا ترابی:

هدفمندی یارانه‌ها درآمد را عادلانه توزیع نکرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تا کنون توزیع عادلانه درآمد با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشده است، گفت: دولت باید برای توزیع عادلانه درآمد میان مردم، نحوه توزیع یارانه نقدی را تغییر داده و بر اساس درآمد افراد به آنها یارانه نقدی بدهد.
هدفمندی یارانه‌ها درآمد را عادلانه توزیع نکرده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تا کنون توزیع عادلانه درآمد با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشده است، گفت: دولت باید برای توزیع عادلانه درآمد میان مردم، نحوه توزیع یارانه نقدی را تغییر داده و بر اساس درآمد افراد به آنها یارانه نقدی بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/4428.jpg هدفمندی,یارانه‌ها,درآمد,را,عادلانه,توزیع,نکرده,است Icana

"عبدالرضا ترابی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که توزیع عادلانه درآمد یکی از اصول اولیه اقتصاد کلان است، تصریح کرد: بر اساس همین اصل هر دولتی باید درآمدهای کشور را به شکل عادلانه میان مردم تقسیم کند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: توزیع درآمد در هر کشور باید به گونه‌ای باشد که فاصله طبقاتی میان اقشار آن کشور زیاد نشود.

 

درآمد نفتی عادلانه میان مردم توزیع شود

وی با بیان این که اقتصاد ایران با توجه به در اختیار داشتن ذخایر عظیم نفتی و گازی، اقتصاد نفتی است، اظهار کرد: بیش از 80 درصد از اقتصاد ایران بر اساس درآمد حاصل از فروش نفت رقم می‌خورد و دولت باید در راستای توزیع عادلانه درآمد حاصل از فروش نفت میان مردم گام بردارد.

 

اجرای قانون هدفمندی گام مؤثری در راستای توزیع عادلانه درآمد

وی با بیان این که اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یکی از اقدام‌های مناسب دولت در راستای توزیع عادلانه درآمد بود، گفت: با توجه به این که تمام اقشار کشور با هر درآمدی به یک اندازه یارانه نقدی دریافت می‌کنند، تا کنون توزیع عادلانه درآمد با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت باید برای توزیع عادلانه درآمد میان مردم، نحوه توزیع یارانه نقدی را تغییر داده و بر اساس درآمد افراد به آنها یارانه نقدی بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet