ایام محرم 1398
1390/04/11 14:55:02
سرویس استان ها
جلال محمود زاده:

کارخانه واکسن تب برفکی مهاباد به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

نمابنده مردم مهاباد در مجلس گفت: کارخانه تولید واکسن تب برفکی شهرستان مهاباد به زودی افتتاح می شود ، این امر موجب می شود برای ۱۰۰۰نفر اشتغال ایجاد شود.
کارخانه واکسن تب برفکی مهاباد به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد نمابنده مردم مهاباد در مجلس گفت: کارخانه تولید واکسن تب برفکی شهرستان مهاباد به زودی افتتاح می شود ، این امر موجب می شود برای 1000نفر اشتغال ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5283.jpg کارخانه,,واکسن,تب,برفکی,مهاباد,به‌زودی,به,بهره‌برداری,می‌رسد Icana

"جلال محمودزاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) اظهار کرد: با توجه به این که 75 درصد واکسن تب برفکی صادر می‌شود، این واکسن، محصولی صادراتی به شمار می‌رود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: این کارخانه یکی از بی‌نظیرترین کارخانه‌های تولید واکسن تب برفکی در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود.

محمودزاده، هزینه ساخت کارخانه تولید واکسن تب برفکی مهاباد را هشت میلیارد تومان برآورد و اظهار امیدواری کرد که با تولید این واکسن از بروز بیماری تب برفکی  در میان دام‌ها جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: به زودی در این کارخانه واکسن آنفولانزای مرغی نیز تولید می‌شود؛ این امر موجب می شود که ایران در عرصه تولید واکسن برای دام‌ها، پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی یادآور شد: مهاباد یکی از شهرهای سرسبز استان آذربایجان غربی در ایران است که در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet