خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/11 14:51:20
سرویس سیاسی
آلیا با تأکید بر لزوم کاهش اختلاف‏نظرهای میان دولت و مجلس:

افراد بی‌توجه به رفع اختلاف‏ها، با اصل ولایت فقیه زاویه دارند

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم کم‏رنگ شدن اختلاف‏های دولت و مجلس، گفت: افرادی که در عمل برای ایجاد تفاهم و رفع اختلاف تلاش نمی‏کنند، با اصل ولایت فقیه زاویه دارند.
افراد بی‌توجه به رفع اختلاف‏ها، با اصل ولایت فقیه زاویه دارند عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم کم‏رنگ شدن اختلاف‏های دولت و مجلس، گفت: افرادی که در عمل برای ایجاد تفاهم و رفع اختلاف تلاش نمی‏کنند، با اصل ولایت فقیه زاویه دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/536.jpg افراد,بی‌توجه,به,رفع,اختلاف‏ها،,با,اصل,ولایت,فقیه,زاویه,دارند Icana

"فاطمه آلیا" درگفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با تأکید بر لزوم کم‏رنگ شدن اختلاف‎نظرها میان دولت و مجلس به نحوی که تفاوت دیدگاه‏ها، مانع دستیابی به اهداف نظام نشوند، خاطرنشان کرد: ما زمانی شاهد، تشدید اختلاف نظر و دیدگاه‏های مختلف می‏شویم که تعامل مناسبی میان مجلس و دولت وجود نداشته باشد.

  

ولایت فقیه؛ یک راهکار فراقانونی برای حل مشکل‎ها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس بر لزوم توجه موجود میان نظام حاکم در ایران و نظام حاکم سایر کشورها تأکید کرد و افزود: در بیشتر کشورها موضوع تفکیک قوا دیده می‏شود؛ اما در جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر این موضوع از امتیاز حمایت و راهنمایی ولایت فقیه نیز برخوردار است، در واقع وجود ولایت فقیه یک راهکار فراقانونی در برابر مشکل‏ها و اختلاف‎ها است.

وی ادامه داد: براساس یک مبنا، وجود اختلاف‌نظر در یک کشور آزاد، طبیعی است؛ اما این اختلاف‏نظرها زمانی که بدون استدلال مناسب بر خواسته‏ای اصرار شود، مشکل‏ساز خواهند شد، در واقع نبود نگاه منطقی می‏تواند زمینه‌ساز بروز مشکل‏های متعدد شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس عدم استفاده از تخریب و تحقیر در بیان دیدگاه‏های مختلف را به عنوان یک اصل معرفی کرد و گفت: مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس باید تلاش کنند تا با تکیه بر عدالت، عقلانیت و معنویت امور را پیش ببرند، چون بحث بر سر منافع ملت است؛ در این صورت، بدون شک، شاهد کم‎رنگ شدن اختلاف نظرها خواهیم بود.

  

لزوم تشکیل کمیته‌ای برای حل اختلاف‏نظرهای میان دولت و مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به لزوم تشکیل کمیته‏ای به منظور رفع اختلاف‎نظرهای میان دولت و مجلس، خاطرنشان کرد: با توجه به موضوع‏های مختلف، کمیسیون‏های تخصصی می‏توانند یک کارگروه تخصصی بی‎طرف را با  هدف رفع اختلاف ایجاد کنند؛ البته شیوه عمل این کارگروه ها نباید به نحوی باشد که موجب تشدید اختلاف‏ها شود.

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet