ایام محرم 1398
1390/04/11 17:46:05
سرویس استان ها
جلال محمودزاده:

50 در صد دامداری‌های مهاباد تعطیل شدند

نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: ۵۰ درصد دامداری‌های مهاباد تعطیل شدند؛ این امر به این علت است که نرخ نهاده‌های دامی بسار بالا است.
50 در صد دامداری‌های مهاباد تعطیل شدند نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: 50 درصد دامداری‌های مهاباد تعطیل شدند؛ این امر به این علت است که نرخ نهاده‌های دامی بسار بالا است. https://cdn.icana.ir/d/019/7144.jpg 50,در,صد,دامداری‌های,مهاباد,تعطیل,شدند Icana

"جلال محمود زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: افزایش  بی‌رویه نرخ سوخت و برق موجب شد که دامدران نتوانند درآمد کافی داشته باشند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به بالا رفتن قیمت نهادهای دامی قیمت تولید فرآورده‌های دامی برای دامدران بسیار بالا رفته است، از این رو محصولات دامدران با قیمت مناسبی به فروش نه می رسد.

وی ادامه داد: دامداران نمی‌توانند دام‌هایشان را به کشتارگاه بفرستند، این امر به این علت است که دام‌های شیری اصلاح شده هستند و دامداران زحمات بسیاری برای پرورش این دام‌ها کشیده‌اند.

به گفته وی، با فروش دام‌های شیری دو میلیون تومان درآمد نصیب دامداران می‌شود، این در حالی است که  دامداران با فروش فرآورده‌های دامی سود بیشتری را به دست می‌آورند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی یادآور شد: یکی از شهرستان‌های کردنشین استان آذربایجان غربی ایران مهاباد است، این شهر در جنوب استان و در دامنه سلسله جبال «لند شیخان» قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet