ایام محرم 1398
1390/04/11 16:34:03
سرویس بین الملل

بیانیه وزیر امور خارجه در سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران

وزیر امور خارجه در خصوص سالروز حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ و شهادت بیش از سیصد تن از شهروندان بی گناه ایرانی بوسیله ناو هواپیمابر آمریکایی وینسنس، بیانیه ای صادر کرد.
بیانیه وزیر امور خارجه در سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران وزیر امور خارجه در خصوص سالروز حمله به هواپیمای مسافربری ایران در 12 تیر 1367 و شهادت بیش از سیصد تن از شهروندان بی گناه ایرانی بوسیله ناو هواپیمابر آمریکایی وینسنس، بیانیه ای صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1288.jpg بیانیه,وزیر,امور,خارجه,در,سالگرد,سرنگونی,هواپیمای,مسافربری,ایران Icana

به گزارش واحد مرکزی خبر، متن بیانیه "علی اکبر صالحی" به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

12 تیر یادآور جنایت نیروهای آمریکایی در هدف قرار دادن یک فروند هواپیمای مسافربری و شهادت صدها انسان بیگناه است. در سالگرد این جنایت دلخراش ، یاد این قربانیان بیگناه را گرامی می داریم و بار دیگر با خانواده ها و بازماندگان آنها ابراز همدردی می کنیم.

ملت شجاع ایران علیرغم آشنایی دیرینه با زنجیره دشمنی های استکبار ذره ای از آرمانها و خواست های بحق خود عقب نشینی نخواهد کرد. تقارن زمانی سالگرد این جنایت مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر با قرار دادن شرکت هواپیمایی ملی ایران (ایران ایر) در فهرست تحریم های یکجانبه آمریکا را نباید امری تصادفی تلقی کرد.

این تقارن نشان می دهد که دولت آمریکا همچنان رویکرد خصمانه سه دهه گذشته بر علیه ملت ایران را در تمام ابعاد آن ادامه داده و می دهد. در واقع با درک این واقعیات است که جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به برخی اظهارات ظاهرفریب دولتمردان آمریکا اعتنایی نکرده و صرفاً عملکرد و رفتار عملی مقامات و نهادهای آمریکایی را ملاک قضاوت قرار داده و خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet