ایام محرم 1398
1390/04/13 18:18:46
سرویس سیاسی
علی بنایی:

مجلس نهم، مجلسی با شاکله اصولگرایی خواهد بود

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه مجلس با جریان‌های مخالف قانون مقابله خواهد کرد،‌افزود:ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان انحرافی بسیار بالاست.
مجلس نهم، مجلسی با شاکله اصولگرایی خواهد بود عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه مجلس با جریان‌های مخالف قانون مقابله خواهد کرد،‌افزود:ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان انحرافی بسیار بالاست. https://cdn.icana.ir/d/019/985.jpg مجلس,نهم،,مجلسی,با,شاکله,اصولگرایی,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی بنایی" نماینده مردم قم در یادداشتی در نشریه "دی" با اشاره به موضوع جریان انحرافی در کشور نوشت:  صرف‌نظر از مواضع شخصی افراد، مجلس نهم، مجلسی با شاکله اصولگرایی خواهد بود؛ اصولگرایانی که با آرمان‌های امام و رهبری، توانایی علمی لازم و تجارب و شایستگی وارد مجلس می‌شوند و به دور از جریان انحرافی؛ کسانی که برای کارایی نظام تلاش می‌کنند؛ اینها ویژگی‌های کسانی است که مجلس نهم را تشکیل خواهند داد و غلبه نیز با این جریان است.

مردم و نخبگان کشور به عملکردهای دولت در سالیان اخیر انتقاد جدی دارند و با این اوصاف، مشخص خواهد بود که این جریان در انتخابات، چه رأیی خواهد داشت. مشکل بیکاری و معیشت مردم و نیز اجرای ناقص برنامه‌ها و قوانین، مواردی است که مردم روی آنها حساس هستند و اگر در سال اول عملکرد دولت مشخص نبود، در آستانه انتخابات و پس از گذشت هفت سال، عملکرد دولت کاملا مشخص است. به این ترتیب که هر کس می‌تواند کارنامه خود را ارائه دهد و مردم نیز می‌توانند با آگاهی و بصیرت، انتخاب خود را انجام دهند.

 باید بین توهم و واقعیت فرق گذاشت. آن چیزی که فرد در واقعیت می‌بیند، چیزی سوای آن است که در خواب می‌بیند. مجلس در رأس امور است؛ چه برخی بخواهند و چه نخواهند.بر پایه اصول قانون اساسی و فرمایش‌های امام و رهبری، مجلس در همه احوال در رأس امور است؛ حال آن‌که شاید برخی آرزوی این را داشته باشند که مجلس زیردست قرار گیرد، اما این توهمات واقعیت را تغییر نخواهد داد. برخی دوست دارند که مجلس در رأس امور نباشد تا بتوانند آنگونه که دوست دارند، رفتار کنند. باید گفت، ظرفیت مجلس برای مقابله با جریان انحرافی بسیار بالاست و اگر به کار افتد، اثرات آن را خواهیم دید، ولی مجلس با تدبیر عمل می‌کند و منفعلانه برخورد نکرده است. دلیل نگرانی و ناراحتی برخی آقایان، عملگرا بودن مجلس هشتم است. اگر مجلس منفعلانه عمل می‌کرد، اینها از جنازه مجلس عبور کرده بودند و مجلس رو به قبله بود. مجلس مانند سدی ایستاده و مقاوم است و با جریان مخالف قانون مقابله خواهد کرد.

 در مورد نامه‌ای که آقای احمدی‌نژاد به مجلس فرستاد، باید گفت که اگر فردی درس خوانده و تا اندازه‌ای با قانون اساسی آشنایی داشته باشد، می‌تواند قضاوت کند. این زیبنده رئیس‌جمهور نیست که بخواهد قوه دیگری را مورد خطاب قرار دهد. مجلس نیز نامه را خواند تا مردم هشیار باشند و بدانند که ادبیات رئیس‌جمهور چه تغییری کرده است؛ تغییر گفتمان رئیس‌جمهور کاملا محسوس است و واکنش مجلس بجا بود. بحث عملکرد دولت با بحث آقای مشایی جداست و باید بین عملکرد دولت خدمتگزار و جریان انحرافی تفاوت قائل باشیم؛ اما به‌دلیل چک‌های سفیدی که آقای احمدی‌نژاد برای آقای مشایی خرج کرده است، این 2 یک روح در 2 بدن هستند و نمی‌توان تفاوتی بین اینها دید. در عین حال، بدنه کارشناسی دولت با این جریان همسو نیست.

 مجلس تلاش دارد که قانون گرایی را در کشور حاکم کند، برای همین، قانون‌گریزی را ناپسند معرفی کرده و در موارد لازم به قوه قضاییه ارجاع می‌دهد. مجلس با جریاناتی که بخواهند با رفتار نادرست خود، قانون را دور بزنند، مقابله خواهد کرد؛ مجلس نسبت به حقوق مردم به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.تبیین اهداف جریان انحرافی از وظایف اصلی نمایندگان است. دیگر آن‌که اینها از چه جایگاه برخاسته‌اند و این جریان چه هدفی را دنبال می‌کند؟ ابزارهای اجرایی آنها چیست.در این باره باید گفت، آنها در هر منطقه‌ای بنا به اقتضای شرایط رفتار می‌کنند؛ بنابراین، وظیفه نیروهای حزب‌اللهی و اصولگرایان واقعی این است که نیروهای وابسته به جریان انحرافی را معرفی کنند، چرا که این کار، بزرگ‌ترین خدمت به آحاد ملت است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet