ایام محرم 1398
1390/04/13 10:09:38
سرویس فرهنگی
رهبر در ارزیابی طرح حمایت از تولید و نمایش آثار هنری از محل یارانه‌های بخش سینما:

تامین اعتبار بخش‌های هنری از محل یارانه‌ها با تامل انجام شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت خصوصی‌سازی بخش فرهنگ و هنر در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، تاکید کرد: واگذاری سینما به بخش خصوصی می‌تواند از ورشکستی که گفته می‌شود اقتصاد سینمای کشور به آن مبتلاست جلوگیری کند
تامین اعتبار بخش‌های هنری از محل یارانه‌ها با تامل انجام شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت خصوصی‌سازی بخش فرهنگ و هنر در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، تاکید کرد: واگذاری سینما به بخش خصوصی می‌تواند از ورشکستی که گفته می‌شود اقتصاد سینمای کشور به آن مبتلاست جلوگیری کند https://cdn.icana.ir/d/019/5306.jpg تامین,اعتبار,بخش‌های,هنری,از,محل,یارانه‌ها,با,تامل,انجام,شود Icana

"فاطمه رهبر" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)ٰٰ، در خصوص مصوبات اخیر شورای عالی سینما و تاثیر حضور رئیس جمهور در عملکرد مطلوب این شورا، گفت: در بسیاری شوراهای عالی حضور رئیس جمهور در آیین‌نامه‌های تعریف شده وجود دارد اما طبیعی است که به دلیل مشغله این حضور نمی‌تواند در تمامی این شورا‌ها پررنگ باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در خصوص امتیازات و ضرورت حضور رئیس جمهور در شوراهای عالی تاکید کرد: در مجلس هفتم به دلیل اینکه رئیس جمهور فرصت حضور در این شورا‌ها را پیدا نمی‌کرد مصوبات این شوراها به جد پیگیری نمی‌شد، از این‌رو طرح ادغام این شورا‌ها به منظور جلوگیری از بروز موازی کاری مطرح گردید.

وی ادامه داد: حضور رئیس جمهور در شورای عالی سینما می‌تواند نویدی برای کارآمد‌تر بودن مصوبات و بیشتر اجرایی شدن مصوبات آن باشد و حضور ایشان تضمینی برای پیگیری بیشتر این مصوبات محسوب گردد.

رهبر در خصوص تصویب پیشنهاد حمایت از تولید و نمایش آثار هنری از محل یارانه‌های بخش سینما تاکید کرد: در حال حاضر پیرامون یارانه‌هایی که به طور نقدی پرداخت می‌شود حواشی بسیاری به وجود آمده است و تامین اعتبار یک بخش فرهنگی از محل یارانه‌ها جای تامل و تعمق دارد.

وی با اشاره به ضرورت خصوصی‌سازی بخش فرهنگ به خصوص سینما و نظارت دولت بر این بخش، خاطر نشان کرد: واگذاری سینما به بخش خصوصی می‌تواند از ورشکستی که گفته می‌شود اقتصاد سینمای کشور به آن مبتلا است جلوگیری کند و این موضوع در اصل ۴۴ قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است.

رهبر حمایت‌های معنوی از هنرمندان را مهم‌ترین از اعطا یارانه به آن‌ها دانست و افزود: علاوه بر اینکه هنرمندان کشور باید از طریق برنامه‌هایی هم چون صندوق بازنشستگیٰ، بیمه، ارتقا سطح کیفی سالن‌های سینما و تئا‌تر حمایت مادی شوند اما حمایت معنوی برای آن‌ها مهم‌ترین موضوع است.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین موضوع در عرصه هنر و سایر عرصه‌های فرهنگی پیگیری مستمر برای اجرایی شدن این مصوبات است و امیدواریم مصوبات این شورا به مدد حضور رییس جمهور رنگ اجرا به خود ببیند.

در سومین جلسه شورای عالی سینما به ریاست شخص رییس جمهور، مقرر شد مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده فعالیت های سینمایی و هنری طبق قوانین سازمان نظام مالیاتی کشور از سوی سینماگران و تهیه کنندگان پرداخت شود و در مقابل از محل یارانه های اختصاص یافته به حوزه سینما در بودجه سال 90 از ساخت و نمایش آثار هنری حمایت شود.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet