خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/12 09:45:32
سرویس سیاسی
بنایی:

کار‌شناسان به‌دلیل ملاحظات سیاسی از نظر کار‌شناسی خود منصرف نشوند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از کار‌شناسان و مهندسان استان قم خواست تا به‌دلیل ملاحظات سیاسی و مصلحت از نظر کار‌شناسی خود منصرف نشوند.
کار‌شناسان به‌دلیل ملاحظات سیاسی از نظر کار‌شناسی خود منصرف نشوند نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از کار‌شناسان و مهندسان استان قم خواست تا به‌دلیل ملاحظات سیاسی و مصلحت از نظر کار‌شناسی خود منصرف نشوند. https://cdn.icana.ir/d/019/985.jpg کار‌شناسان,به‌دلیل,ملاحظات,سیاسی,از,نظر,کار‌شناسی,خود,منصرف,نشوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir) به نقل از نشریه "دی"، "علی بنایی" در مراسم افتتاحیه دفتر شرکت تهویه مطبوع در استان قم و همچنین تجلیل از پیشکسوتان مهندسی استان که در هتل استقلال برگزار شد در سخنانی با بیان این‌که در گذشته در استان قم کارهای عمرانی به ندرت صورت می‌گرفت، افزود: امروز قم شاهد یک تکاپو و جنب و جوش فوق‌العاده‌ای است.

 بنایی با تاکید بر این‌که مهندسان استان نباید اجازه دهند روند سازندگی در قم کند شود افزود: عده‌ای می‌خواهند مانع پیشرفت استان شوند و جلوی پیشرفت و ترقی استان را بگیرند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مهندسان باید پیگیر مصوباتی که به تصویب رسیده است باشند تا به ثمر برسد.

وی خطاب به کار‌شناسان و مهندسان استان اظهار داشت: مهندسان و کار‌شناسان استان باید هر آنچه در دانشگاه فرا گرفته‌اند در عمل نیز از آن حمایت کنند و درخصوص انجام پروژه‌های عمرانی ملاحظات سیاسی و مصلحت‌سنجی را کنار بگذارند.

 بنایی اظهارکرد: در برخی از پروژه‌هایی که در حال حاضر در استان در حال اجرا است برخی از مهندسان و کار‌شناسان امر معتقدند که این پروژه از لحاظ کار‌شناسی غلط و اشتباه است اما وقتی با مسئولان مواجه می‌شوند به‌علت ملاحظاتی از نظر کار‌شناسی خود عقب گرد می‌کنند.

 

پایه‌های قم براساس کار مهندسی بنا شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید پایه‌های شهر قم براساس کار مهندسی بنا شود افزود: هر چقدر نظرات کار‌شناسانه با حساسیت و قاطعیت بیشتر عنوان شود به‌‌ همان اندازه برای آینده شهر نیز می‌تواند مؤثر و مفید باشد.

 

تاکید بر استفاده از مدیران بومی

وی در ادامه با بیان این‌که آسیب‌ها در نقاطی است که مدیر بومی وجود ندارد افزود: صبح‌ها وقتی برای شرکت در جلسات مجلس از استان خارج می‌شوم شاهد ورود مدیران غیربومی به استان هستم.

بنایی افزود: اگر مدیر بومی و اهل قم باشد حداقل آن این است که فامیل و آشنایان او را می‌شناسد و درخصوص اجرای طرح‌های مختلف در حیطه کاری از او خواهند پرسید و همین امر باعث پیگیری بیشتر خواهد شد.

 بنایی عنوان کرد: نباید از بحث‌های کار‌شناسانه فرا‌تر رفت و مهندسان و کار‌شناسان نیز نباید از تجربه‌خود در زمین‌های مختلف دریغ کنند و نظرات خود را کتبی و یا شفاهی به گوش مسئولان امر برسانند.

 

تقدیر از پیشکسوتان در قم فرهنگ شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که باید همواره به پیشکسوتان ارج نهیم و از زحمات آنها تشکر کنیم افزود: این تقدیر و تشکر از کسانی که روزی جوانی خود را در راه آبادانی و اعتلای این شهر صرف کرده‌اند می‌تواند خستگی را از دوش آنها بر دارد.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: برگزاری چنین نشست‌هایی که هم پیشکسوتان و هم جوانان در آن حضور دارند می‌تواند منجر به تبادل تجربه و اطلاعات شود.

بنایی با بیان این‌که باید تقدیر و قدردانی از پیشکسوتان در استان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود افزود: باید همواره احترام پیشکسوتان را داشت که این امر از سفارشات پیامبر اکرم(ص) است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet