ایام محرم 1398
1390/04/20 12:25:32
سرویس اجتماعی
زمانی:

برخورد قاطع با اوباش خواسته اصلی این روزهای مردم از قوه قضائیه است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد قاطع، سریع و به‌دور از لطف قوه قضائیه با اوباش و اراذل که برخی از مناطق کشور را جولانگاه خود قرار داده و باعث اذیت و آزار خانواده‌ها شده‌اند خواسته اصلی مردم از قوه قضائیه در این روزهاست.
برخورد قاطع با اوباش خواسته اصلی این روزهای مردم از قوه قضائیه است سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد قاطع، سریع و به‌دور از لطف قوه قضائیه با اوباش و اراذل که برخی از مناطق کشور را جولانگاه خود قرار داده و باعث اذیت و آزار خانواده‌ها شده‌اند خواسته اصلی مردم از قوه قضائیه در این روزهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/6538.jpg برخورد,قاطع,با,اوباش,خواسته,اصلی,این,روزهای,مردم,از,قوه,قضائیه,است Icana

"جواد زمانی"در گفت‌وگو با نشریه باختر گفت: دولت باید جتما وزیر جوانان و ورزش را هرچه سریع‌تر معرفی کند چرا که وضعیت ورزش کشورمان هر روز که می‌گذرد در حال بغرنج‌تر شدن است و باید برای رفع مشکلات ورزشی کشور که بازتاب جهانی نیز دارد چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

 نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که دولت در معرفی وزیر جوانان و ورزش واقعا کوتاهی می‌کند، گفت: از لحاظ قانونی رئیس‌جمهور فرصت دارد برای یک مدت 3 ‌ماهه سرپرستی را برای تصدی وزارتی معرفی کند تا این‌که کارهای آن وزارت روال خود را طی کند و رئیس‌جمهور هم سرفرصت وزیر مورد نظر خود را برای اخذ رای به مجلس معرفی کند اما در بحث وزارتخانه جوانان و ورزش دولت 6، 7 ماه زمان را از دست داده و حالا تازه یادش افتاده که باید سرپرست معرفی کند این عین بی‌قانونی است چرا که نص صریح قانون این است که فقط سه‌ماه زمان به دولت داده می‌شود تا درصورت عدم‌معرفی وزیر یک سرپرست معرفی کند و بعد در سریع‌ترین زمان ممکن وزیر خود را به مجلس معرفی کند.

وی در ادامه گفت: بحث دیگری که در اینجا مطرح می‌شود این است که؛ طبق قانون دولت درصورت عدم‌معرفی وزیر برای وزارتخانه‌ای می‌تواند سرپرست معرفی کند اما اگر وزیری را معرفی کرد و وزیر معرفی‌شده نتوانست رای اعتماد از نمایندگان بگیرد (حالا به هر دلیلی) دولت دیگر حق معرفی سرپرست ندارد و باید شخص دیگری را به مجلس برای اخذ رای اعتماد معرفی کند و این در حالی است که دولت برای وزارت جوانان و ورزش سجادی را معرفی کرده و سجادی نتوانسته از مجلس رای اعتماد بگیرد و با توجه به قوانین مملکتی رئیس‌جمهور حق معرفی سرپرست ندارد.

زمانی همچنین گفت: قطعا مجلس با توجه به نص صریح قانون در این زمینه به دولت اجازه نمی‌دهد که سرپرست برای وزارت جوانان و ورزش معرفی کند ولی اگر رئیس‌جمهور واقعا در معرفی وزیر جوانان و ورزش مشکل دارد و می‌خواهد سرپرست معرفی کند، فقط یک راه دارد و آن هم دریافت حکم حکومتی از مقام معظم رهبری است و در شرایط کنونی فقط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند که می‌توانند به مجلس این اجازه را بدهند که فرصتی در اختیار دولت قرار دهد تا وزیر جوانان و ورزش را معرفی کند.

 رسیدگی به موضوع اوباش و اراذل؛ خواست همگانی

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره اتفاقات اخیری که در دامن زدن به ناامنی در کشور رخ داد گفت: مردم از قوه مجریه انتظار دارند قوانین کشوری بدون هیچ‌ کم‌وکاستی به اجرا درآید تا همه مردم به حق و حقوق قانونی خود برسند. همچنین مردم خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌ها هستند چرا که بعضا از گوشه و کنار می‌شنویم رسیدگی به پرونده‌ها کمی طولانی شده و از حد متعارف خارج می‌شود که این موضوع نگرانی‌هایی را برای مردمی که به نوعی با دادگاه‌ها سروکار دارند به‌وجود آورده و اعتقاد مردم بر این است که طولانی شدن پرونده‌ها آنها را از رسیدن به حقوق قانونی‌شان محروم کرده و به متخلفان این اجازه را می‌دهد تا راهکارهای فرار از قانون را پیدا کنند و اصطلاحا قانون را دور بزنند.

وی در ادامه گفت: خواسته اصلی مردم که این روزها واقعا ذهن آنها را مشغول خود کرده برخورد قاطع، سریع و به‌دور از لطف قوه قضاییه با اوباش و اراذل است که برخی از مناطق کشور را جولانگاه خود قرار داده و باعث اذیت و آزار خانواده‌ها شده‌اند. متأسفانه برخی از افراد برای این‌که به خواسته‌های نامشروع خود برسند در قالب اوباش و اراذل در برخی مناطق کشور قد علم کرده و دست به اعمال خلاف قانون می‌زنند که خواسته مردم از دستگاه قضا این است که موضوع اوباش و اراذل را در اولویت کاری خود قرار دهد و اجازه ندهد برخی افراد معلوم‌الحال بیش از این مزاحم نوامیس مردم شوند.

زمانی همچنین گفت: البته اگر می‌خواهیم خواسته‌های بجا و بحق مردم برآورده شود باید قوانین جاری کشور بدون کم‌وکاستی از طرف قوه مجریه و دیگر قوا به مرحله اجرا درآیند و شاهد بی‌قانونی نباشیم و به اعتقاد من فقط درصورت اجرای صحیح قانون است که می‌توانیم خواسته‌های بحق مردم را برآورده کنیم.

 وقتی قانونی تصویب می‌شود یعنی مشکل داریم

زمانی با اشاره به این‌که وجود اسلحه در دست مردم (حالا از هر نوعی) امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد، گفت: وقتی قانونی در مجلس به تصویب می‌رسد یعنی این‌که در آن زمینه مشکلاتی وجود دارد و ابهاماتی در قانون دیده شده است و نیاز است مجلس قوانین مربوط به آن را بررسی کند و به اصلاح قانون بپردازد یا این‌که قانون جدیدی را تصویب کند. در زمینه اسلحه هم مشکلاتی وجود داشت که باعث شد بحث‌هایی در مجلس به‌وجود بیاید و مجلس به این نتیجه رسید که باید قانونی را تصویب کند و این کار صورت گرفت. امیدوارم دغدغه مردم در زمینه وجود اسلحه در دست برخی از افراد با تصویب این قانون برطرف شده و امنیتی که مد نظر خانواده‌ها است به جامعه بازگردد.

وی همچنین افزود: در همه استان‌ها انواع و اقسام اسلحه‌ها در دست برخی افراد به چشم می‌خورد و بعضا مشاهده شده که وجود همین اسلحه‌ها مشکلاتی را برای برخی خانواده‌ها به‌وجود آورده و مردم را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است؛ هدف از تصویب این قانون رفع دغدغه مردم به خاطر وجود اسلحه در دست برخی افراد بود که آرزوی شخصی من این است در این زمینه هدف نهایی قانونگذار برآورده شود و دیگر شاهد بروز مشکلاتی در این زمینه نباشیم.

 رواج بی‌قانونی به کل جامعه آسیب می‌رساند

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که درصد آسیب به افراد به خاطر رواج بی‌قانونی کم ‌و زیاد دارد اما شامل حال همه می‌شود، گفت: بی‌قانونی از طرف هرکس و هر دستگاهی که دیده شود حرکتی ناپسند است و وظیفه همه مردم و مسئولان این است که قانون را اجرا کنند و از بی‌قانونی و رواج آن جلوگیری به عمل آورند. بی‌قانونی باعث هرج‌ومرج در هر جامعه‌ای می‌شود و متعاقب آن کل جامعه متضرر خواهد شد. در مملکت بی‌قانون همه آسیب می‌بینند و هیچ‌کس نمی‌تواند خود را تافته جدا بافته بداند و بگوید هیچ صدمه‌ای درصورت عدم‌اجرای قانون نخواهد دید.

زمانی همچنین افزود: البته این نکته را یادآوری کنم که درصورت رواج بی‌قانونی در جامعه معمولا افراد ضعیف‌تر آسیب بیشتری می‌بینند و افرادی که با باندهای ثروت در ارتباط هستند آسیب کمتری می‌بیند ولی در کل همه افراد درصورت عدم‌اجرای قانون دچار خسران شده و نمی‌توان گفت درصورت بی‌قانونی برخی افراد اصلا آسیب نمی‌بینند و برخی دیگر صددرصد دچار صدمه می‌شوند. اگر می‌خواهیم جامعه‌ای پویا داشته باشیم همه باید به قانون احترام بگذارند و در عمل به قوانین کشور عموم مردم و مسئولان باید تمام سعی و تلاش خود را انجام دهند.

 وعده دولت عملی نمی‌شود مردم از چشم ما می‌دانند

سیدجواد زمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که مشکلات حوزه انتخابیه همچنان پابرجاست و مردم هم برای رفع مشکلات خود مرجعی غیر از نماینده را نمی‌شناسند، گفت: در حوزه انتخابیه اینجانب مردم خواسته‌های بحق و زیادی دارند که متأسفانه بنده نمی‌توانم این خواسته‌ها را برآورده کنم خصوصا در زمینه اشتغال.

وی گفت: دولت ابتدای سال قول ایجاد 5/2میلیون شغل را به مردم داده و مردم همزمان حضور ما در حوزه انتخابیه در این زمینه از ما سؤال می‌پرسند که واقعا از جواب دادن به این سؤال عاجزیم. قول ایجاد 5/2میلیون شغل از طرف رئیس‌جمهور که هنوز متأسفانه سازوکاری برای آن در نظر گرفته نشده توقع مردم را بالا برده و چون مردم به دولت دسترسی مستقیم ندارند خواسته خود از دولت را از ما می‌خواهند و ما هم به خاطر قول‌های دولت و بعضا اجرایی نشدن آنها شرمنده مردم حوزه انتخابیه هستیم.

زمانی در این زمینه گفت: البته مردم با توجه به وعده دولت حق دارند، افراد بسیاری در حوزه انتخابیه اینجانب وجود دارند که تحصیلات عالیه دارند و سنشان هم از سن استخدام در حال رد شدن است و اگر دولت نتواند برای آنها شغل ایجاد کند دیگر نمی‌توانند استخدام شوند و باید تا آخر عمر با این معضل دست‌وپنجه نرم کنند و برای امرار معاش از این شاخه به آن شاخ بپرند و دردسرهایی را تحمل کنند که واقعا تحمل این شرایط سخت است. اعتقاد بنده بر این است که وقتی دولت قولی به مردم می‌دهد باید براساس داشته‌هایش باشد نه این‌که فقط بخواهد دل مردم را خوش کند. وقتی دولت وعده ایجاد 5/2 میلیون شغل را می‌دهد مردم هم انتظار دارند که این وعده عمل شود و وقتی می‌بینند چنین اتفاقی نمی‌افتد سراغ نمایندگان می‌روند. دولت یا باید قول ندهد یا باید قولی به مردم بدهد که نسبت به اجرای آن مطمئن باشد.

وی همچنین گفت: معضل دومی که مردم در حوزه انتخابیه درباره آن به نماینده مراجعه می‌کنند و باید بگویم مراجعات در این زمینه هم خیلی زیاد است، بحث دریافت وام از بانک‌هاست که اساسا به معضلی برای مردم تبدیل شده است. مردم در حال حاضر به‌خاطر فشار مشکلات مالی از بانک‌ها درخواست وام می‌کنند و وام‌ها هم به انواع و اقسام مختلف در راه مردم سنگ‌اندازی می‌کنند و وقتی مردم می‌بینند موفق نمی‌شوند وام دریافت کنند مشکل خود را با نماینده در میان می‌گذارند در حالی که نماینده هیچ توانی در این زمینه ندارد چرا که اساسا هیچ پولی در اختیارش نیست که بخواهد از آن به مردم وام بدهد. ضمنا اگر هم کسی موفق شود از بانکی دریافت کند بازپرداخت آن آنقدر گران تمام می‌شود که مردم از دریافت وام منصرف می‌شوند و اجبارا با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

دولت باید قطعا در زمینه حل مشکلات مالی مردم راهکارهایی اساسی ارائه دهد تا در آینده کمتر مشاهده کنیم که مردم با مشکلات مالی دست به گریبان هستند، چرا که اعتقاد شخصی بنده بر این است که این مردم لیاقت رفاه بیشتر را دارند و دلیلش هم این است که در سخت‌ترین شرایط دولت و مسئولان را تنها نگذاشته‌اند و دولت باید قدردان این مردم باشد و برای رفع معضلات مالی مردم هرچه در توان دارد را به مرحله اجرا برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet