هدر موبایل
1390/04/11 16:58:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:‏

حکم بازداشت 4عضو حزب‌الله لبنان غیرقابل قبول است‎ ‎

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اقدام مغرضانه دادگاه بین‌المللی ویژه بررسی ترور رفیق الحریری ‏مبنی بر صدور حکم جلب چهار نفر از مسوولان حزب الله لبنان، این دادگاه را سیاسی و تحت تاثیر آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان ‏کرد‎. ‎
حکم بازداشت 4عضو حزب‌الله لبنان غیرقابل قبول است‎ ‎ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اقدام مغرضانه دادگاه بین‌المللی ویژه بررسی ترور رفیق الحریری ‏مبنی بر صدور حکم جلب چهار نفر از مسوولان حزب الله لبنان، این دادگاه را سیاسی و تحت تاثیر آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان ‏کرد‎. ‎ https://cdn.icana.ir/d/019/2260.jpg حکم,بازداشت,4عضو,حزب‌الله,لبنان,غیرقابل,قبول,است‎,‎ Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: از ابتدای شکل‌گیری این دادگاه، مشخص بود که آن‌ها تحت‌تاثیر عوامل بیرونی‌اند برهمین اساس نیز رهبر حزب الله لبنان با موضع گیری‌اش، به عدم صلاحیت دادگاه اشاره کرد که نظر جمهوری اسلامی ایران نیز این گونه است.

وی احکام این دادگاه را سیاسی دانست و گفت: احکام این دادگاه، قضایی نبوده و غیر قابل قبول است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه اقدام اخیر دادگاه بین‌المللی بررسی ترور رفیق حریری در راستای اهداف قبلی‌شان است، گفت: با توجه به تشکیل دولت میقاتی در لبنان و سیاست این دولت مبنی بر حرکت در جهت ثبات کشور و عدم تشنج در داخل لبنان، آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان یک سیاست قطعی، به دنبال این هستند تا با اعلام این احکام، وضعیت در لبنان از حالت عادی خارج و به سمت تشنج بکشانند.

بروجردی همچنین با اشاره به سخنرانی امروز بعدازظهر سیدحسن نصرالله و هوشمندی او تاکید کرد که این توطئه آمریکا با شکست مواجه خواهد شد.

وی در ادامه به استقبال سعدالحریری از این حکم دادگاه اشاره و اظهار کرد: سعد الحریری در لبنان عنصری شکست خورده و نقطه مقابل مقاومت به شمار می‌آید که به دنبال جبران ناکامی‌ها و شکست‌هایی است که در زمان مسوولیتش با آن مواجه شده است لذا خوشحالی‌اش از صدور این حکم، طبیعی است.

بروجردی در پایان با اشاره به آزادی چهار نفر از افسران برجسته لبنان پس از چهار سال بازداشت به اتهام ترور رفیق الحریری، اظهار کرد: این گونه اقدامات، با توجه به جایگاه و تاثیرگذاری حزب الله در میان مردم لبنان انجام می‌شود تا با وارد کردن این اتهامات به حزب الله لبنان، وضعیت را از حالت عادی خارج کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet