انتخابات ریاست جمهوری
1390/04/12 09:42:59
سرویس فرهنگی
دهقانی با اشاره به ثبت مجموعه باغ‌های ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو:

باید در جهت خصوصی‌سازی و درآمدزایی از توریسم گام برداریم

عضو فراکسیون گردشگری مجلس با تاکید براینکه کشور ما از ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برخوردار است و باید در جهت صنعتی کردن توریسم گام برداریم، گفت: خصوصی‌سازی کلید راهگشای خروج این بخش از رکود اقتصادی است.
باید در جهت خصوصی‌سازی و درآمدزایی از توریسم گام برداریم عضو فراکسیون گردشگری مجلس با تاکید براینکه کشور ما از ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی برخوردار است و باید در جهت صنعتی کردن توریسم گام برداریم، گفت: خصوصی‌سازی کلید راهگشای خروج این بخش از رکود اقتصادی است. https://cdn.icana.ir/d/019/8379.jpg باید,در,جهت,خصوصی‌سازی,و,درآمدزایی,از,توریسم,گام,برداریم Icana

"علیرضا دهقانی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)ٰ ثبت باغ‌های ایرانی در یونسکو را نشان دهنده جایگاه والای جاذبه‌های گردشگری کشورمان در عرصه‌های جهانی دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی به خصوص فراکسیون گردشگری که جمع کثیری ازنمایندگان عضو آن هستند آماده همیاری با مسئولان و فعالان عرصه میراث فرهنگی برای توسعه صنعت توریسم در ایران است.

نماینده مردم ایذه وباغملک در مجلس شورای اسلامی پتانسیل‌های کشور در حوزه میراث فرهنگی و آثار تاریخی را بالا ارزیابی و تاکید کرد: در بسیاری از نقاط دنیا بر روی میراث فرهنگی کشور‌های مختلف مانور‌های زیاد و تبلیغات گسترده و همه جانبه‌ای می‌شود و از این صنعت درآمدزایی می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: با وجود اینکه کشور ما در زمینه میراث فرهنگی از منحصر به فرد‌ترین مناطق دنیاست اما متاسفانه به دلایل مختلف از جمله عدم وجود امکانات کافی برای توسعه توریسم در کشور هرگز نتوانستیم توریسم  را تبدیل به یک صنعت کنیم.

دهقانی واگذاری مدیریت میراث فرهنگی را به بخش خصوص کلید راهگشای خروج این عرصه از رکود اقتصادی عنوان و خاطر نشان کرد: در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی خصوصی سازی این بخش می‌تواند توسعه امکانات ضروری برای جذب توریست را در پی داشته باشد و دولت نیز به عنوان بخش حاکمیتی می‌تواند نظارت دقیق و همه جانبه‌ای را بر این موضوع اعمال کند.

وی خواستار حمایت بیشتر دولت از میراث فرهنگی و همکاری همه جانبه وزارت امور خارجه و دستگاه‌های ذی ربط میراث فرهنگی برای توسعه صنعت توریسم در کشور شد.

با ثبت باغ‌های ایرانی در یونسکو میراث ثبت شده جهانی ایران به ۱۳ عدد رسید. مجموعه باغ‌های ایرانی شامل 9 باغ از استان‌های مختلف کشور است که از سوی کارشناسان میراث جهانی به عنوان یک اثر جهانی ثبت شد.این باغ‌ها عبارت‌اند از باغ ماهان کرمان، عباس آباد بهشهر، چهلستون اصفهان، فین کاشان، ارم شیراز، پاسارگاد، دولت آباد یزد، پهلوان پور یزد و اکبریه بیرجند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet