ایام محرم 1398
1390/04/12 09:05:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

حکم دادگاه ویژه در پرونده رفیق حریری، سیاسی است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حکم صادر شده از سوی دادگاه بین‌المللی ویژه درباره پرونده ترور رفیق حریری و محکومیت برخی از اعضای حزب‌الله را حکم سیاسی و با هدف ایجاد تنش در کشور لبنان و منطقه دانست.
حکم دادگاه ویژه در پرونده رفیق حریری، سیاسی است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حکم صادر شده از سوی دادگاه بین‌المللی ویژه درباره پرونده ترور رفیق حریری و محکومیت برخی از اعضای حزب‌الله را حکم سیاسی و با هدف ایجاد تنش در کشور لبنان و منطقه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg حکم,دادگاه,ویژه,در,پرونده,رفیق,حریری،,سیاسی,است Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره صدور حکم دادگاه ترور "رفیق حریری" و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله، با بیان این که طبق گفته نخست­وزیر لبنان هر ادعایی باید مستند باشد، گفت: صادرکنندگان چنین رایی با چه مدرکی می خواهند ادعای خود را ثابت کنند.

نماینده بیرجند و درمیان با اشاره به تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست میقاتی، افزود: بعد از تشکیل دولت لبنان و ایجاد امنیت، جریان 14 مارس از هر گونه اخلال در کشور لبنان مایوس شده بر این اساس دست به طراحی موضوعات این چنینی زده است.

وی با اشاره به این که حزب­الله لبنان همواره سدی در مقابل خواسته­های سلطه­طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است، خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل با هدف توسعه و بقای رژیم صهیونیستی همواره به دنبال این هستند که از هر وسیله‌ای برای ضربه زدن به اقتدار حزب الله بهره بگیرند.

او حکم دادگاه لاهه در محکوم کردن 4 نفر از اعضای حزب‌الله لبنان را یکی از ابزارهای پوسیده آمریکا و اسرئیل برای متهم کردن حزب الله دانست و افزود: دادگاه لاهه با طرح این اتهام، دولت لبنان را موظف به پیگیری کرده است و این به معنی آن است که ارتش لبنان باید این 4 نفر را دستگیر و به دادگاه بین المللی تحویل دهد.

ابراهیمی ادامه داد: این طرح با هدف بر هم ریختن اوضاع منطقه و تشدید اختلاف بین شیعه و سنی طراحی شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: متهم کردن 4 نفر شیعه در ترور رفیق حریری که سنی بوده است دقیقا با هدف تسری دامنه اختلاف بین شیعه و سنی، نه تنها در لبنان بلکه در سایر کشورهای منطقه است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که آمریکا و اسرائیل با اختلاف افکنی در بین مسلمانان قصد بهره برداری از فرصت بوجود آمده را دارند، افزود: مردم لبنان و کشورهای منطقه باید کاملا مراقب بوده و نگذارند دشمن با بکارگیری ترفندهای مختلف در بین شان رخنه کند.

او با اشاره به امنیت حاکم بر کشور لبنان به دنبال تشکیل دولت میقاتی، گفت: مردم باید آگاه باشند تا موقعیت امن موجود تبدیل به بحران نشود.

ابراهیمی با تاکید بر بیداری، هوشیاری و آگاهی حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: سید حسن نصرالله در این مورد هم مواضع خوبی را در پیش گرفته  که کاملا بیانگر هوشیاری و عقلانیت حزب الله لبنان است که همواره و در تمام مقاطع با تدبیر و برنامه سخن گفته و عمل کرده اند.

حکم دادگاه بین المللی رسیدگی به ترور "رفیق حریری" نخست وزیر سابق لبنان، روز پنج شنبه-۹ تیرماه- به دادستان کل این کشور تسلیم شد. برخی متهمان این پرونده از اعضای حزب‌الله لبنان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet