ایام محرم 1398
1390/04/11 17:57:20
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری:

تلاش‌های وهابیت برای تفرقه‌افکنی بین شیعیان بی‌نتیجه خواهد ماند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ساخت سریال توهین آمیز و تحریف‌آمیز شبکه تلویزیونی عربستان در مورد تاریخ شیعه، خاطر نشان کرد: وهابیت در مواجهه با شیعیان پیوسته شکست خورده‌اند و این بار هم به جایی نخواهد رسید.
تلاش‌های وهابیت برای تفرقه‌افکنی بین شیعیان بی‌نتیجه خواهد ماند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ساخت سریال توهین آمیز و تحریف‌آمیز شبکه تلویزیونی عربستان در مورد تاریخ شیعه، خاطر نشان کرد: وهابیت در مواجهه با شیعیان پیوسته شکست خورده‌اند و این بار هم به جایی نخواهد رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/438.jpg تلاش‌های,وهابیت,برای,تفرقه‌افکنی,بین,شیعیان,بی‌نتیجه,خواهد,ماند Icana

"بهروز جعفری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، ضمن محکوم کردن تولید سریال توهین‌آمیز "معاویه، حسن و حسین" توسط شبکه (mbc) عربستان سعودی، گفت: وهابیت در چند سال اخیر از همه روش‌ها و شیوه‌ها برای فشار و توطئه علیه مسلمانان خصوصا شیعیان بهره گرفته و در همه این توطئه‌ها نیز شکست خورده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با اشاره به موج بیداری اسلامی در منطقه افزود: خیزش‌های اخیر مردم کشورهای اسلامی نشان از عزم راسخ مسلمانان برای وحدت آفرینی در مواجهه با ظلم دارد و وهابیت پیوسته از این وحدت و همدلی بیم داشته است.

وی ادامه داد: اگر امروز وهابیت تصمیم گرفته که در قالب یک سریال نگاه دنیا را به خود معطوف کند، ناشی از ترس آنها از گسترش تشیع در دنیا است.

جعفری با بیان اینکه نمایش چهره موجه از معاویه و تحریف تاریخ چیزی را تغییر نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: وهابیت برای این تغییر اساسی در ذهن و جان مسلمانان نیازمند زمانی هزارو چهارصد ساله است.

این نماینده مجلس با بیان همبستگی ملت‌های شیعه و سنی تصریح کرد: اسلام دین وحدت و همدلی است و این خیال باطل وهابیت است که با تولید این سریال میان مسلمین تفرقه افکنی کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: برخی تولید چنین سریالی را پاسخی در مقابل "مختارنامه" می‌دانند و حال آنکه این سریال با پشتوانه دقیق تاریخی و مستندات دینی تولید شده است.

وی با اشاره به شکست‌های همیشگی وهابیت تاکید کرد: این فرقه انحرافی برای ایجاد شکاف و تفرقه میان مسلمانان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند و این در حالی است که پیوسته در این مسیر شکست خورده و حرکت‌هایش کوبیدن بر طبل توخالی بوده است.

در رسانه‌ها اعلام شده که عربستان سعودی به تازگی ساخت سریال توهین آمیز"معاویه، حسن و حسین" را در کویت آغاز کرده است. این سریال که به سفارش شبکه MBC وابسته به عربستان سعودی ساخته می‌شود، قرار است در ماه رمضان آینده اکران شود؛ و متأسفانه چهره مبارک امام حسن و امام حسین (ع) نیز در این سریال به نمایش در می‌آید. گفته می‌شود در این سریال توهین آمیز سعی شده علاوه بر اینکه چهره معاویه و اشتباهات او تبرئه شود، وی را چهره‌ای در سطح ائمه شیعه نشان دهند و قرار است در این سریال صلح امام حسن (ع) پر رنگ‌تر نشان داده شود تا نتیجه سریال این باشد که ائمه شیعه با خلفای بنی امیه مشکلی نداشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet