هدر موبایل
1390/04/11 18:01:16
سرویس استان ها
محمدی در تشریخ تذکر کتبی‌اش به دو وزیر اقتصاد و کشاورزی:

بالا رفتن نرخ ارز دامداران و تولید کنندگان واسطه‌ای را متضرر می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، بالا رفتن نرخ ارز را موجب متضرر شدن دامداران و تولیدکنندگان کالاهای نیم ساخته داخلی برشمرد و تصریح کرد: در صورت افزایش نرخ ارز باید در چارچوب بسته‌های حمایتی از کشاورزان و دامداران به‌ویژه تولیدکنندگان شیر حمایت شود.
بالا رفتن نرخ ارز دامداران و تولید کنندگان واسطه‌ای را متضرر می‌کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، بالا رفتن نرخ ارز را موجب متضرر شدن دامداران و تولیدکنندگان کالاهای نیم ساخته داخلی برشمرد و تصریح کرد: در صورت افزایش نرخ ارز باید در چارچوب بسته‌های حمایتی از کشاورزان و دامداران به‌ویژه تولیدکنندگان شیر حمایت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7338.jpg بالا,رفتن,نرخ,ارز,دامداران,و,تولید,کنندگان,واسطه‌ای,را,متضرر,می‌کند Icana

"بهمن محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در تشریح تذکر کتبی که به طور مشترک به دو وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر جهاد کشاورزی داده شده بود، گفت: بالا رفتن نرخ ارز موجب افزایش قیمت کالاهای اولیه شده و قدرت خرید تولید کنندگان کالاهای نیم ساخته را که نیاز به مواد اولیه دارند، پایین آورده است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی ملزم به تحقق در تخصیص بسته‌های حمایتی به کشاورزان و دامداران است و در این بسته‌ها وضعیت نرخ ارز نیز باید لحاظ شود.

محمدی با بیان این که سیاست بالا بردن نرخ ارز به اعتقاد بسیاری از اقتصاد دانان سیاست مفیدی است، افزود: در صورتی که حمایت از تولید کنندگان کالاهای نیم ساخته داخلی و کالاهای واسطه‌ای صورت نگیرد، اجرای این طرح با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

وی، از نابه‌سامانی وضعیت تولیدکنندگان شیر خبر داد و اظهار کرد: بالا رفتن نرخ ارز شاید موجب افزایش نرخ صادرات و جلوگیری از واردات بی‌رویه شود، اما بدون حمایت از قشر یاد شده اجرای این طرح بی فایده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، حمایت از دامداران را از محل 20 درصدی درآمدهای قانون هدفمندی یارانه‌ها خواستار شد و تأکید کرد: در صورت عدم حمایت از این قشر، نرخ ارز باید به همان نرخ مصوب در مجلس  بازگردد.

"بهمن محمدی" در جلسه علنی روز چهارشنبه - 8 تیرماه-  به وزیران امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی در باره حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و به ویژه دامپروان به علت افزایش نرخ ارز و لزوم حمایت از بخش کشاورزی با توجه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تذکری کتبی داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet