هدر موبایل
1390/04/12 10:10:10
سرویس استان ها
هدایت‌خواه:

سد تنگ سرخ استان کهگیلویه وبویراحمد تا اوسط سال 90 عملیاتی می‌شود

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان این که ساخت پروژه سد تنگ سرخ استان کهگیلویه وبویراحمد تا پایان شش ماه اول سال ۹۰ اجرایی می‌شود، گفت: ساخت این سد باعث رشد و پیشرفت استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.
سد تنگ سرخ استان کهگیلویه وبویراحمد تا اوسط سال 90 عملیاتی می‌شود نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان این که ساخت پروژه سد تنگ سرخ استان کهگیلویه وبویراحمد تا پایان شش ماه اول سال 90 اجرایی می‌شود، گفت: ساخت این سد باعث رشد و پیشرفت استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3375.jpg سد,تنگ,سرخ,استان,کهگیلویه,وبویراحمد,تا,اوسط,سال,90,عملیاتی,می‌شود Icana

"ستار هدایت‌خواه" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که پروژه سد تنگ سرخ از مصوبات سفر اول هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد است، افزود: این پروژه طی سه سفر دولت به استان مصوب شده، اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای عملیاتی شدن این پروژه انجام نشده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که پروژه سد تنگ سرخ چند سال است که با ایرادهای واهی کارشناسان متوقف مانده است، تصریح کرد: با کارشکنی کارشناسان مدیریت منابع آبی استان این مصوبه در کمیسیون 215 با تاخیر مواجه شد.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان این که هم‌اکنون با متوقف ماندن پروژه سد تنگ سرخ، آب رودخانه بشار بدون هیچ استفاده‌ای به خارج از استان می‌رود، افزود: با ساخت این پروژه آب رودخانه بشار ذخیره و برای آب شرب و آب کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌شود.

سخنگو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان این که بهره‌برداری از پروژه سد تنگ سرخ باعث رشد و پیشرفت استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود، تاکید کرد: قرار است که این پروژه تا پایان شش ماه اول سال 90 اجرایی شود.

 پروژه سد تنگ سرخ 40 متر ارتفاع و 85 و  تا 100 میلیون متر مکعب ذخیره آب دارد.

رودخانه بشار یکی از سرشاخه‌های اصلی رودخانه کارون است که از دامنه‌های جنوبی رشته کوه‌های زاگرس سرچشمه می‌‌گیرد و این رودخانه پس ازطی مسیر جنوب به شمال غربی خود با گذر از مجاورت شهر یاسوج و پیوستن به رودخانه‌های دیگر، کارون نام می‌گیرد و به دشت‌های خوزستان سرازیر می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet