ایام محرم 1398
1390/04/12 09:33:00
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون روحانیون مجلس:

سعودی‌ها به دنبال جنگ‌افروزی و تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی هستند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با محکوم کردن ساخت سریال توهین آمیز نسبت به ائمه شیعه توسط شبکه تلویزیونی سعودی، خاطر نشان کرد: این سناریو در جهت جنگ افروزی و ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی طراحی شده است.
سعودی‌ها به دنبال جنگ‌افروزی و تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی هستند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با محکوم کردن ساخت سریال توهین آمیز نسبت به ائمه شیعه توسط شبکه تلویزیونی سعودی، خاطر نشان کرد: این سناریو در جهت جنگ افروزی و ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی طراحی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/439.jpg سعودی‌ها,به,دنبال,جنگ‌افروزی,و,تفرقه‌افکنی,بین,شیعه,و,سنی,هستند Icana

"علیرضا سلیمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) ، در واکنش به تولید سریال توهین آمیز "معاویه، حسن و حسین" توسط شبکه (MBC) عربستان سعودی، گفت: این سریال در واکنش به مخاطبان بی‌شمار سریال‌های مذهبی تولید شده در کشورمان مثل امام علی، امام حسن، امام رضا و... ساخته می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان ادامه داد: سردمداران استکبار جهانی با همراهی وهابیت، به این نتیجه رسیده‌اند که تنها با رسوخ کردن در ایمان مسلمانان و ایجاد فتنه در میان ملت‌های مسلمان به نتیجه خواهند رسید.

وی با اشاره به اقدامات اخیر این شبکه عربی اظهار داشت: وقتی در سرزمین وحی شبکه (MBC) به راحتی شخصیت رسول خدا (ص) را زیر سوال می‌برد، دیگر تحریف تاریخ تشیع و مظلوم نمایی معاویه چیزی نیست.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس اضافه کرد: تاریخ گواهی می‌دهد که خاندان بنی امیه بار‌ها حقوق خاندان وحی و اهل بیت رسول خدا را ضایع کرده‌اند و باز این پرچم انسان‌ساز اسلام بوده که رسالت این بزرگواران را زنده نگه داشته است.

سلیمی با اشاره به اقدام توهین آمیز این شبکه عربی مبنی بر نمایش چهره امام حسن (ع) و امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: در این سریال علاوه بر تحریف تاریخ تشیع چهره دو پیشوای دین به نمایش گذاشته می‌شود که امیدواریم مجامع جهانی اسلامی تولید این سریال موهوم را متوقف کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به ندای آزادی خواهی بشریت در شرایط حاضر تصریح کرد: این سناریو در جهت از هم گسیختن اتحاد مسلمین و برقرار کردن یک جنگ شیعه و سنی طراحی شده و مسلمانان باید دقت ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر شیعیان آثار فرهنگی قوی در زمینه اسلام و تاریخ تشیع ارائه کنند، این آثار به خودی خود در ذهن مخاطبان جایی پیدا نخواهند کرد.

اخیرا در برخی در رسانه‌ها اعلام شد که عربستان سعودی ساخت سریال توهین آمیز" معاویه، حسن و حسین" را در کویت آغاز کرده است. این سریال که به سفارش شبکه MBC وابسته به عربستان سعودی ساخته می‌شود، قرار است در ماه رمضان آینده اکران شود؛ و در آن چهره مبارک امام حسن و حسین (ع) نیز در این سریال به نمایش در می‌آید.گفته می‌شود در این سریال توهین آمیز سعی شده علاوه بر اینکه چهره معاویه و اشتباهات او تبرئه شود، وی را چهره‌ای در سطح ائمه شیعه (ع) نشان دهند و قرار است در این سریال صلح امام حسن (ع) پر رنگ‌تر نشان داده شود تا نتیجه سریال این باشد که ائمه شیعه با خلفای بنی امیه مشکلی نداشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet