ایام محرم 1398
1390/04/12 18:03:37
سرویس استان ها
نماینده مردم شهرکرد:

رشد منطقه گردشگری سامان، نیازمند برنامه‌ریزی جامع مسئولان است

نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که منطقه سامان به دلیل قرار گرفتن در حاشیهٔ زاینده رود از بهترین و زیباترین مناطق گردشگری ایران به شمار می‌آید، گفت: مسئولان دولتی و استانی باید هرچه سریع‌تر برای تبدیل کردن شهر سامان به یک منطقه نمونه گردشگری برنامه‌ریزی جامعی را انجام بدهند.
رشد منطقه گردشگری سامان، نیازمند برنامه‌ریزی جامع مسئولان است نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که منطقه سامان به دلیل قرار گرفتن در حاشیهٔ زاینده رود از بهترین و زیباترین مناطق گردشگری ایران به شمار می‌آید، گفت: مسئولان دولتی و استانی باید هرچه سریع‌تر برای تبدیل کردن شهر سامان به یک منطقه نمونه گردشگری برنامه‌ریزی جامعی را انجام بدهند. https://cdn.icana.ir/d/019/1475.jpg رشد,منطقه,گردشگری,سامان،,نیازمند,برنامه‌ریزی,جامع,مسئولان,است Icana

"نصرالله ترابی‌قهفرحی" در گفت‌و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که استان چهارمحال و بختیاری به ویژه منطقه سامان یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود، افزود: این منطقه سالانه میزبان هزاران نفر گردشگر از استان‌های دور و نزدیک است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مسئولان استان چهارمحال و بختیاری از ظرفیت‌های فراوان منطقه سامان استفاده کافی را نمی‌برند، تصریح کرد: این منطقه به‌دلیل همجواری با رودخانه زاینده‌رود، جنگل‌ها، باغ‌های بادام و..، قابلیت و ظرفیت تبدیل شدن به یک منطقه گردشگری را دارد.

ترابی با بیان این که امکانات رفاهی و تفریحی در منطقه توریستی سامان بسیار ضعیف و نامناسب است، افزود: این منطقه از نبود هتل‌های مناسب، عدم راه‌سازی و آسفالت، عدم ساخت فضای سبز رنج می‌کشد.

وی با بیان این که یکی از مهم‌ترین معضل‌های منطقه گردشگری سامان انباشت زباله مسافران است، یاد‌آور شد: این موضوع باعث شده که چهره این منطقه با تمام زیبایی‌هایش بد به نظر برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان این که رشد بخش گردشگری منطقه سامان باعث رفاه هرچه بیشتر مردم منطقه می‌شود، تاکید کرد: مسئولان دولتی و استانی باید هرچه سریع‌تر برای تبدیل کردن شهر سامان به یک منطقه نمونه گردشگری برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام بدهند.

سامان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود و به دلیل قرار گرفتن در حاشیهٔ زاینده رود از بهترین و زیباترین مناطق گردشگری ایران به شمار می‌آید، مجتمع فرهنگی تفریحی پل زمانخان و باغهای اطرافش، مجموعهٔ کاخ پیشین فرح پهلوی که اکنون به هتل تبدیل شده گوشه‌ای از آثار تاریخی این منطقه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet