حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 10:59:59
سرویس فرهنگی
استقبال طاهری از طرح تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته بندی:

حوزه چاپ و نشر از نبود متولی مشخص رنج می‌برد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته بندی را راهکار مناسبی برای حل مشکلات عحوزه چاپ و نشر دانست و تاکید کرد: تصویب قوانین جدید و تشکیل یک موسسه دیگر باید در راستای سهولت کار‌ها و رفع مشکلات صنعت چاپ صورت بگیرد نه اینکه بوروکراسی و کاغذبازی‌های اداری را افزایش دهد.
حوزه چاپ و نشر از نبود متولی مشخص رنج می‌برد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته بندی را راهکار مناسبی برای حل مشکلات عحوزه چاپ و نشر دانست و تاکید کرد: تصویب قوانین جدید و تشکیل یک موسسه دیگر باید در راستای سهولت کار‌ها و رفع مشکلات صنعت چاپ صورت بگیرد نه اینکه بوروکراسی و کاغذبازی‌های اداری را افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/3215.jpg حوزه,چاپ,و,نشر,از,نبود,متولی,مشخص,رنج,می‌برد Icana

"سیدعلی طاهری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به پیشنهاد تشکیل "سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی" از سوی اتحادیه صنف چاپخانه‌داران، گفت: صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور مشکلات بسیاری دارد و یکی از دلایل اصلی این مشکلات هم نبود متولی و نهادی است که به مشکلات این صنف رسیدگی کند، بنابراین تشکیل هر دستگاه‌ و نهاد حمایتی از عرصه چاپ و نشر مطمئنا مورد تائید و حمایت ما خواهد بود.

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب بسته‌بندی کالاها در کشور، اظهار داشت: وقتی دستگاه‌های و تجهزیرات مرغوبی برای بسته بندی کالا‌های داخلی وجود ندارد و هیچ سازمانی هم متولی تامین بودجه در این زمینه نداریم بی‌تردید کالاهای ایرانی توانایی رقابت در بازار‌های جهانی را نخواهند داشت.

طاهری مشکلات صنعت چاپ کشور را هم بی‌شمار خواند و افزود: ناشران هم برای چاپ کتاب‌ها مشکلات عدیده‌ای دارند و همین مسایل علاوه بر افزایش قیمت تمام شده کتاب،  بی‌رغبتی مخاطبان را هم به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ‌مجلس و در راس آن کمیسیون فرهنگی قوانین این عرصه را بررسی می‌کند و اگر  نیاز به اصلاح و یا تصویب قانون جدید باشد مطمئنا از این طرح حمایت جدی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: البته تصویب قوانین جدید و تشکیل یک موسسه دیگر باید در راستای سهولت کار‌ها و رفع مشکلات صنعت چاپ صورت بگیرد نه اینکه بوروکراسی و کاغذبازی‌های اداری را افزایش دهد.

یک عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران از تهیه پیش نویس سندی برای تشکیل سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی خبر داد. اعتماد مظاهری که به عنوان مدیرعامل شرکت تعاونی صنف چاپخانه‌داران نیز فعالیت می‌کند، یادآور شد: در حال حاضر اعضای هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران مشغول تدوین سند پیشنهادی مربوط به "سازمان توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی" هستند و به محض تدوین و ا‌ِعمال نظر نهایی به صورت طرحی به دولت ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet