خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/11 20:13:32
سرویس سیاسی
لاریجانی پس از ورود به تهران:

نگاه جمهوری آذربایجان معطوف به ایجاد دوستی پایدار با ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به تهران دستاوردهای سفر سه روزه خود و هیات پارلمانی ایران به جمهوری آذربایجان را تشریح کرد.
نگاه جمهوری آذربایجان معطوف به ایجاد دوستی پایدار با ایران است رئیس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به تهران دستاوردهای سفر سه روزه خود و هیات پارلمانی ایران به جمهوری آذربایجان را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7438.jpg نگاه,جمهوری,آذربایجان,معطوف,به,ایجاد,دوستی,پایدار,با,ایران,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه مهرآباد گفت: در این سفر ملاقاتی با رئیس جمهور آذربایجان "الهام علی‌اف" داشتیم که در این ملاقات مباحث متنوعی مطرح شد.

وی توضیح داد: توسعه روابط اقتصادی مسئله مهمی بود که در در دیدار با علی‌اف مطرح شد؛ همچنین راه‌هایی که به ثبات پایدار منطقه منجر می شود در دیدار با علی اوف مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

لاریجانی گفت: در این ملاقات درباره مسائل منطقه ای بحث شد و کلاً نگاه جمهوری آذربایجان معطوف به ایجاد دوستی پایدار با ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات خود با همتای آذربایجانی‌اش افزود: مذاکرات خوبی نیز در این دیدار مطرح شد و نظر طرفین بر این بود که پارلمان های دو کشور می توانند در توسعه روابط بین دو کشور نقش موثری داشته باشند.

لاریجانی گفت: جلسه ای نیز با نخست وزیر آذربایجان داشتیم و در رابطه با تقویت کمیسیون مشترکی که بین دو کشور شکل گرفته است، بحث شد.

وی به دیدار خود با سران احزاب جمهوری آذربایجان اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه روسای احزاب آذربایجان بر این است که مناسباتی خارج از چارچوب رسمی دولتی با احزاب ایران داشته باشند.

علی لاریجانی گفت: در کل مذاکرات ما در این سفر سه روزه در مسائل سیاسی اقتصادی و منطقه ای مسیر رو به جلویی را طی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet