ایام محرم 1398
1390/04/12 09:42:54
سرویس سیاسی

درخواست 114 نماینده پارلمان عراق برای رای استیضاح به ستاد انتخابات

۱۱۴نماینده پارلمان عراق خواستار دادن رای عدم اعتماد به ستاد انتخابات شدند.
درخواست 114 نماینده پارلمان عراق برای رای استیضاح به ستاد انتخابات 114نماینده پارلمان عراق خواستار دادن رای عدم اعتماد به ستاد انتخابات شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/7350.jpg درخواست,114,نماینده,پارلمان,عراق,برای,رای,استیضاح,به,ستاد,انتخابات Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی،این نمایندگان دیروز شنبه درخواستی مبنی بر رای عدم اعتماد به ستاد انتخابات را امضا و تقدیم پارلمان کردند.
"حنان الفتاوی" نماینده فراکسیون دولت قانون به رهبری نوری مالکی نخست وزیر در این باره اظهار داشت: بر اساس آیین نامه داخلی پارلمان در صورت درخواست حداقل 50 نماینده برای دادن استیضاح، این اقدام صورت می گیرد. تا کنون 114 نماینده از 325 نفر تعداد نمایندگان کل پارلمان خواستار رای عدم اعتماد به ستاد انتخابات هستند.
وی افزود: جلسه رای گیری برای رای عدم اعتماد به ستاد انتخابات، هفته آینده برگزار می شود و امیدواریم تعداد نمایندگان موافق این طرح افزایش یابند.
الفتاوی تاکید کرد: اکثریت پارلمان عراق خواهان عزل مقامات ستاد انتخابات هستند.
رئیس ستاد انتخابات عراق چندی پیش به درخواست نمایندگان و به اتهام فساد مالی و اداری در پارلمان استیضاح شد. نمایندگان توضیحات این افراد در جلسات استیضاح را ناکافی دانستند و خواستار برکناری آنها شدند.
ستاد انتخابات عراق، مسئولیت برگزاری انتخابات را در عراق برعهده دارد. این نهاد زیر مجموعه پارلمان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet