حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 09:55:49
سرویس بین الملل
کرمی:

حکم دادگاه ویژه ترور رفیق حریری با هدف بر هم زدن وحدت درونی لبنان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صدور حکم دادگاه ترور رفیق حریری و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله را در راستای بر هم زدن وحدت درونی کشور لبنان و خدشه‌دار کردن وجهه مقاومت و در راس آن حزب‌الله دانست.
حکم دادگاه ویژه ترور رفیق حریری با هدف بر هم زدن وحدت درونی لبنان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صدور حکم دادگاه ترور رفیق حریری و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله را در راستای بر هم زدن وحدت درونی کشور لبنان و خدشه‌دار کردن وجهه مقاومت و در راس آن حزب‌الله دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/253.jpg حکم,دادگاه,ویژه,ترور,رفیق,حریری,با,هدف,بر,هم,زدن,وحدت,درونی,لبنان,است Icana

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره صدور حکم دادگاه ترور "رفیق حریری" و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله، گفت: آنچه مشخص است، این است که این دادگاه یک دادگاه سیاسی است.

نماینده کرمان و راور با بیان این­که با وجود حجم جنایت­های بی­شمار رژیم صهیونیستی تاکنون دادگاهی برای محاکمه آنان تشکیل نشده است، افزود: اگرچه طی سال­های اخیر صهیونیست­ها در نزدیکی مرز لبنان فجایع عظیمی از جنگ 33 روزه لبنان گرفته تا حمله به کشتی آزادی و هر گونه اقدام جنایتکارانه را به انجام رسانده‌اند، اما دادگاهی برای رسیدگی به جنایات جنگی آنها تشکیل نشده است.

کرمی افزود: حتی اگر کشورهای جهان و شورای امنیت قصد صدور قطعنامه‌ای علیه اسرائیل داشته باشند به سرعت با وتوی آمریکا مواجه می­شوند.

وی با اشاره به صدور حکم دادگاه لاهه خاطرنشان کرد: باید دید چه کسی از ترور رفیق حریری سود لازم را می­برد و یا این که چه کسی می توانست با این ترور فضایی را ایجاد کند که سوری‌ها کنار زده شوند.

 

ترور رفیق حریری  از هر نظر به نفع رژیم صهیونیستی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ادامه داد: خیلی روشن است که ترور رفیق حریری  از هر نظر به نفع رژیم صهیونیستی بوده تا بتواند تفرقه را در کشور لبنان حاکم کند.

نمانیده کرمان همچنین حکم صادر شده از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به ترور رفیق حریری علیه حزب الله لبنان را حکمی کاملا سیاسی دانست.

وی با تاکید بر این­که دادگاه لاهه با این حکم، وحدت درونی لبنان را هدف قرار داده است، تصریح کرد: با توجه به این­که دولت جدید لبنان به ریاست آقای میقاتی به تازگی شکل گرفته و به دنبال برقرای ثبات پایدار در این کشور است صدور چنین حکمی بیانگر این است که قصد دارند با این اقدامات ثبات دورنی لبنان را از بین برده و وجهه حزب‌الله را خدشه‌دار کنند.

کرمی یادآور شد: دولت لبنان باید نسبت به حکم دادگاه ویژه ترور رفیق حریری مبنی بر متهم کردن برخی از اعضای حزب­الله بی‌اعتنا بوده و وحدت درونی کشور را که برنامه های جدی برای آن دارد تداوم ببخشد.

کرمی در پایان گفت: سخنرانی سید حسن نصرالله  قطعا محور مناسبی برای مقابله با این حکم سیاسی و ضد وحدت لبنان است. 

حکم دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به ترور "رفیق حریری" نخست وزیر سابق لبنان، روز پنج شنبه-۹تیرماه- به دادستان کل این کشور تسلیم شد. برخی متهمان این پرونده از اعضای حزب‌الله لبنان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet